Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 22 października 2018 r.

Fot.: Orlen
Fot.: Orlen

Zapraszamy na podsumowanie dnia w Energetyce24.

Rosyjskie media: LNG z USA jest tańsze niż rosyjski surowiec dzięki „sztuczce PR-owej” [KOMENTARZ]

Zdaniem rosyjskiej gazety Izwiestia podpisanie kolejnego kontraktu długoterminowego na dostawy LNG z USA do Polski nie wpłynie negatywnie na pozycję Gazpromu w Polsce mimo atrakcyjnej oferty Amerykanów.

Spadek wydobycia gazu i ropy w Norwegii

We wrześniu 2018 roku w Norwegii wydobyto o 5,2% mniej gazu niż we wrześniu 2017 roku oraz o 9,6% mniej ropy naftowej. Tym samym poziom wydobycia okazał się być niższy od przewidywanego odpowiednio o 11,9% i 4,4%.

Znaczny wzrost importu gazu do Chin

Od stycznia do września 2018 roku Chiny sprowadziły 34% więcej gazu niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Elektryczny SUV Audi pojawi się z opóźnieniem. Przyczyną jest luka w oprogramowaniu

Pierwszy elektryczny SUV Audi pojawi się w salonach cztery tygodnie później niż początkowo planowano. Ma to związek z odkryciem luki w oprogramowaniu samochodu - poinformował rzecznik niemieckiego producenta.

Polska Grupa Górnicza wprowadziła elektroniczne oferty przetargowe

Polska Grupa Górnicza wprowadziła w postępowaniach przetargowych obowiązek składania ofert wyłącznie w formie elektronicznej, z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Przedstawiciele spółki podkreślają, że to kolejny krok w kierunku udzielania zamówień elektronicznych w PGG.

Możliwe spadki cen ropy

Ropa w USA jest wyceniana poniżej 70 dolarów za baryłkę, po zniżce notowań w ubiegłym tygodniu o 3,1 proc. Wiele przemawia za możliwymi spadkami ceny surowca - podają maklerzy.

Reklama

Komentarze

    Reklama