Reklama

Gaz

Energetyczne podsumowanie dnia - 18 października 2018 r.

Fot.: Energetyka24.com
Fot.: Energetyka24.com

Zapraszamy do lektury kolejnego, tym razem mocno gazowego, podsumowania dnia!

PGNiG z wachlarzem umów LNG. Skąd skroplony gaz trafia do Polski?

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało 17 października o zawarciu długookresowej umowy na dostawy LNG ze Stanów Zjednoczonych. Jest to kolejny krok w kierunku wykorzystania pełni możliwości dywersyfikacyjnych, jakie daje terminal w Świnoujściu. Jak wygląda obecne użycie polskiego gazoportu?

Orlen Południe zainwestuje 230 mln zł w instalację glikolu

230 mln zł zainwestuje Orlen Południe w Trzebini, należący do PKN Orlen, w budowę instalacji do wytwarzania glikolu – podał prezes koncernu Daniel Obajtek. Dodał, że na terenie rafinerii w Trzebini będzie też skoncentrowana działalność spółki Orlen Oil, wytwarzającej środki smarne.

Minister środowiska: opracujemy program antysmogowy dla budynków wielorodzinnych

W przyszłym roku Ministerstwo Środowiska chce rozpocząć prace nad programem antysmogowym, ukierunkowanym na budynki wielorodzinne - zadeklarował w czwartek w Katowicach szef tego resortu Henryk Kowalczyk. Chodzi m.in. o upowszechnienie sieci ciepłowniczej w takich domach.

Polska Spółka Gazownictwa przyspiesza gazyfikację Warmii i Mazur

18 października Polska Spółka Gazownictwa z GK PGNiG oficjalnie otworzyła nową siedzibę Placówki Gazowniczej w Giżycku.

PGNiG kupuje udziały w złożu gazu w rejonie Ekofisk w Norwegii

PGNiG Upstream Norway AS, spółka z Grupy Kapitałowej PGNiG, kupiła od norweskiej firmy Equinor (dawniej Statoil) udziały w złożu gazowo-kondensatowym Tommeliten Alpha, zlokalizowanym w południowej części Norweskiego Szelfu Kontynentalnego. Transakcja jest kolejnym elementem realizacji strategii Grupy Kapitałowej PGNiG i pozwoli na znaczny wzrost wydobycia gazu ziemnego poza granicami Polski.

Kraje UE potrzebują wsparcia w transformacji energetycznej

Transformacja energetyczna i przeciwdziałanie zmianom klimatu to dla UE wielkie wyzwanie gospodarcze i społeczne. Szczególnie, że w 41 regionach wspólnoty aktywnie wydobywa się węgiel. O tym jak dokonać zmian w europejskiej energetyce, by każdy na nich skorzystał mówili eksperci w trakcie konferencji „What is a „just” Energy transition” zorganizowanej w Brukseli przez Politico oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej.

BMW z miesięcznym rekordem sprzedaży pojazdów elektrycznych

We wrześniu Grupa BMW dostarczyła do klientów 14 559 sztuk samochodów zelektryfikowanych BMW i, BMW iPerformance oraz MINI Electric. Oznacza to wzrost o 35% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim i jednocześnie stanowi najlepszy miesięczny wynik bawarskiego koncernu w historii.

JSW: Ogromna inwestycja w Koksowni „Przyjaźń"

200 milionów złotych dofinansowania na modernizację baterii koksowniczej w Koksowni „Przyjaźń” w Dąbrowie Górniczej. W Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach spółka JSW KOKS i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali 17 października umowę w ramach Programu „E-KUMULATOR Ekologiczny Akumulator dla Przemysłu”. Będzie to największa inwestycja w historii koksowni.

Większość importowanych diesli to auta o wysokiej emisji

W 2017 r. do Polski trafiło z Zachodu ok. 350 tys. samochodów z silnikami diesla, większość jest starsza niż 7 lat i jeszcze przez wiele lat będzie emitować bardzo dużo szkodliwych substancji - ostrzega znany brukselski think tank Transport & Environment (T&E).

Reklama

Komentarze

    Reklama