Reklama

Gaz

Ambasador Niemiec w Moskwie: Nord Stream 2 wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne

Fot. fdecomite / Flickr
Fot. fdecomite / Flickr

Niemiecki ambasador w Moskwie oświadczył, że ma nadzieję na ukończenie budowy Nord Stream 2, ponieważ jest to projekt służący bezpieczeństwu energetycznemu Niemiec oraz innych krajów europejskich.

„Podobnie jak poprzednio wychodzę z założenia, że projekt ten zostanie zrealizowany, ponieważ został zaplanowany w perspektywie długoterminowej. Firmy uczestniczące w jego realizacji same muszą ocenić, jak wpłynie na niego obecny kryzys” - mówi ambasador w wywiadzie dla jednej z rosyjskich agencji prasowych.

W jego opinii jest to przedsięwzięcie korzystne nie tylko dla RFN: „Nord Stream 2 jest elementem naszej zdywersyfikowanej polityki energetycznej, jednym z ważnych źródeł energii. Jest zatem istotny dla bezpieczeństwa energetycznego Niemiec oraz innych europejskich krajów” - kontynuował Geza Andreas von Guy.

Ambasador odniósł się również do obostrzeń, które zostały nałożone przez Stany Zjednoczone i utrudniły budowę kontrowersyjnego gazociągu: „Niemcy odrzucają eksterytorialne sankcje ogłoszone przez USA”.

Reklama

Komentarze

    Reklama