Reklama

Elektroenergetyka

Kogeneracja prosta i bezproblemowa jak jedzenie z dowozem? To możliwe

Fot. Eneria
Fot. Eneria

Zapewne każdy z nas doświadczył kiedyś wygód zamówienia posiłku z dowozem. Nie trzeba gotować, wystarczy kilka chwil przy telefonie i jedzenie samo pojawia się w domu – można się nim cieszyć. Podobnie prosto i szybko można korzystać z kogeneracji.

Inwestycja w jednostkę kogeneracyjną kojarzy się przedsiębiorcom z koniecznością długoletnich nakładów i skomplikowanych prac polegających m.in. na przygotowaniu odpowiednich budynków dla układów CHP. Okoliczności te – wymagające określonej organizacji, czasu i środków - powstrzymywały wiele firm przed wykorzystaniem tej technologii. Teraz jednak przedsiębiorcy mogą o tych kłopotach zapomnieć. Jak się okazuje, na rynku jednostek kogeneracyjnych pojawiło się rozwiązanie, które swą prostotą można porównać do zamówienia posiłku z dowozem.

 

Firma Eneria, będąca jednym z liderów polskiego sektora kogeneracji, przedstawiła w swej ofercie możliwość dzierżawy układu CHP w zabudowie kontenerowej. Ta wyjątkowa usługa pozwala uniknąć wielu trudności związanych z wdrożeniem tej technologii w przedsiębiorstwie.

Przede wszystkim, umożliwienie dzierżawy jednostki kogeneracyjnej znacząco redukuje koszty inwestycji. Klient nie musi już przygotowywać znacznych zasobów na zakup i realizację takiego układu – zamiast tego Eneria wyposaża go w urządzenie na podstawie umowy dzierżawy lub leasingu na okres od 4 do 10 lat. Wysokość raty uzgadniana jest indywidualne i zależy m.in. od długości trwania umowy – warto jednak podkreślić, że przedsiębiorca wykłada pierwsze pieniądze dopiero po uruchomieniu i odbiorze urządzenia. Od tego momentu klient może liczyć na pełną obsługę serwisową swojej jednostki przez ekspertów . Z kolei po wygaśnięciu umowy Eneria zajmuje się demontażem i transportem zwrotnym agregatu.

Co więcej, oferowane przez Enerię urządzenia montowane są w zabudowie kontenerowej. W praktyce oznacza to, że uruchomienie danej jednostki nie wymaga prac dostosowawczych w przedsiębiorstwie w postaci np. wznoszenia specjalnych budynków. Układy są instalowane bardzo szybko i w ustalonym miejscu.

 

Podsumowując: dzięki możliwości dzierżawy jednostek kogeneracyjnych w zabudowie kontenerowej przedsiębiorcy są w stanie korzystać z tej technologii praktycznie od ręki, bez konieczności prowadzenia skomplikowanych prac dostosowawczych i po atrakcyjnych warunkach finansowych. Proste jak zamówienie jedzenia z dowozem. 

Warto w tym momencie podkreślić, że ostatnie wydarzenia na polskim rynku energetycznym jasno pokazały, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa jest własne źródło energii. Awaria w stacji rozdzielczej Elektrowni Bełchatów i pożar taśmociągu w tej jednostce, spór o kopalnię i elektrownię Turów, skok cen energii elektrycznej – wszystkie te sytuacje to jasne sygnały, wskazujące na konieczność uniezależnienia się od sieci energetycznej i wyposażenia firm w urządzenia minimalizujące potencjalne ryzyko związane z zaburzeniami w krajowej energetyce. Jednym ze sposobów na jego zmniejszenie jest właśnie kogeneracja – technologia ta umożliwia nie tylko redukcję kosztów energii o ok. 20%, ale także podnosi poziom bezpieczeństwa energetycznego i wspomaga przedsiębiorstwa na drodze do niskoemisyjności. Dlatego też warto rozważyć instalację układu CHP już dziś. (Materiał reklamowy / Eneria)

Reklama

Komentarze

    Reklama