Ambasador Danii w Polsce dla Energetyka24: Po Baltic Pipe czas na polsko-duńską współpracę przy OZE

18 kwietnia 2018, 11:14

W rozmowie z Energetyka24 ambasador Królestwa Danii w Polsce, Ole Egberg Mikkelsen, wyraził optymizm co do realizacji projektu Baltic Pipe i przekonuje Polskę do ściślejszej współpracy Polski z Danią w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

Polska ma dużą przewagę nad konkurencją, jeśli chodzi o odnawialne źródła energii, gdyż wieże turbinowe dla turbin wiatrowych powstają właśnie tutaj, w Gdańsku, fundamenty pod turbiny wiatrowe powstają w Szczecinie, a kable dla farm wiatrowych na morzu tworzone są w Katowicach. Polska zatem jest już częścią tej technologii, więc sądzimy, że Polska ma duże możliwości, okno możliwości, i powinniśmy z niego korzystać razem.

Ole Egberg Mikkelsen, Ambasador Królewstwa Danii w Polsce
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Naiwny
czwartek, 19 kwietnia 2018, 15:10

Czyli przyszedł czas na spłatę zobowiązań za BP. Na szczęście ten akurat pomysł może być również dla Nas korzystny. Energia elektryczna z innego źródła niż elektrownia węglowa jest super.

Jaksar
środa, 18 kwietnia 2018, 23:04

Polska powinna wprowadzić program rozwoju energi solarnej,byłoby to korzystne dla środowiska, prywatnych inwestorów ale i dla użytkowników. Czy wiecie,że po to by zbudować jeden moduł turbiny wiatrowej trzeba na to przeznaczyć teren o powierzchni omal ze równej powierzchni stadionu? Zakłócenia pół magnetycznych a co za tym idzie wymieranie populacji nietoperzy masowe zabijanie ptactwa w tym orłów mylacych śmigła wiatraka z drzewem nie zapominając o nagatywnym dla nas wpływie fal magnetycznych to tylko nieliczne przykłady negatywnych skutków budowy elektrowni wiatrowych. Na tym tylko niemcy zarabiają bo tam jest technologia dla tej inwestycji. A przecież sama budowa wiatrowych parków to nie wszystko,trzeba te energię ładować i transportować do użytkowników, na rozwój takiej infrastruktury budowanej przez niemieckie firmy potrzeba w Polsce wydać miliardy złotych. ..

ktos
czwartek, 19 kwietnia 2018, 09:37

NO dobra... poza nietoperzami, orlami i skoloami ktre sa bardzo marnym argumentem, zainteresowales mnie tym: jak elektrownia wiatrowa powoduje powstanie fal elektromagnetycznych. Bo jezeli chodzi ci o te pochodzace od wytwarzanego pradu to mam wiadomosc... kazda elektrownia przyczynia sie do powstania fal elektromagnetycznych. A teraz przekonaj kogokolwiek do elektrowni wiatrowych na masowa skale w kraju gdzie przez wiekszosc roku jest pochmurnie albo pada. Rozumiem ze zima zglaszasz sie do odsniezania paneli?

kolo
środa, 18 kwietnia 2018, 22:46

Chcą nam opchnąc swoje wiatraczki. Nich dadzą dobre ceny to się zastanowimy i może zrobimy wspólny biznes

Krzychu
środa, 18 kwietnia 2018, 19:51

Szkoda tylko że te zakłady nie są polskie :D

Gdańszczanin
środa, 18 kwietnia 2018, 19:31

I tu się zgadzam z ambasadorem Danii. Mamy długie wybrzeże otwarte na północ i zachód skąd przeważnie wieje.

Tweets Energetyka24