Niemiecki deputowany: Rezygnacja z Nord Stream 2 byłaby samobójstwem

4 stycznia 2021, 11:06
8014713771_0cda9e97ef_k
Fot. Steffen Voß / Flickr

W obliczu stopniowego zamykania niemieckich elektrowni jądrowych, porzucenie projektu Nord Stream 2 byłoby „samobójstwem” - uważa Waldemar Herdt, członek komisji spraw zagranicznych w Bundestagu.

„Odrzucenie Nord Stream 2 to po prostu samobójstwo” - mówił Herdt w wywiadzie telewizyjnym. Urodzony w Związku Sowieckim deputowany zwrócił również uwagę, że w obliczu wygaszania niemieckiego atomu, coraz poważniejszym problemem staje się „luka energetyczna”, której zapełnienie nie będzie możliwe bez gazu z NS2.

Nie jest to pierwsze wystąpienie Waldemara Herdta, w którym broni kontrowersyjnego gazociągu. Nieco wcześniej, komentując wybory w USA stwierdził: „Niezależnie od sytuacji w Ameryce łączy ich jedno - ogromna niechęć do konstruktywnych i rzeczowych relacji między Rosją i Niemcami. Nord Stream 2 zostanie ukończony bez względu na to jak zachowa się nowa lub stara administracja” - mówił.

Reklama
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Buczacza
wtorek, 5 stycznia 2021, 14:48

Niemcy naprawdę się zakiwali.

Alchemik
poniedziałek, 4 stycznia 2021, 16:42

To może trzeba było nie zamykać tych elektrowni atomowych...

czytelnik D24
poniedziałek, 4 stycznia 2021, 16:29

A kto kazał Niemcom zamykać elektrownie jądrowe? Czy współczesna nauka zna bardziej wydajne i jednocześnie bez emisyjne źródła pozyskiwania energii? Za kilka lat zaczną się upowszechniać reaktory 4-tej generacji które będą uzyskiwać kilkaset razy więcej energii elektrycznej z tej samej ilości paliwa. Mało tego będą wykorzystywały wytworzone przez siebie odpady nuklearne w kolejnym cyklu pozyskiwania energii zaś sam proces utylizacji będzie liczony w dziesiątkach lat a nie w setkach czy tysiącach jak obecnie. Jakby tego było mało konstrukcja nowych reaktorów uniemożliwia spowodowanie szkód poprzez bezpośredni atak na taki reaktor. Dlaczego za głupotę Niemiec mają płacić inni?

Raf
wtorek, 5 stycznia 2021, 10:58

To sprawa Niemiec - oni wiedzą co im się bardziej oplaca

Davien
środa, 6 stycznia 2021, 01:01

To sobie zbacz jaka masz burzę w Niemczech w zwiazku z elektrowniami jadrowymi, jak ich Energiewende zaczął sie sypać w szwach:)

i pipa papa a szach miał już nie pisać a pisze
poniedziałek, 4 stycznia 2021, 15:47

"...Niezależnie od sytuacji w Ameryce łączy ich jedno - ogromna niechęć do konstruktywnych i rzeczowych relacji między Rosją i Niemcami. Nord Stream 2 zostanie ukończony bez względu na to jak zachowa się nowa lub stara administracja” - mówił". I tyle w temacie. Tak trzymać i wzmacniać.

Kowalskiadam154
poniedziałek, 4 stycznia 2021, 15:09

Najpierw rozpętamy wam ekohisterie następnie pozamykacie kopalnie i siłownie atomowe a później uzależnicie się od naszych źródeł Oczywiście wszystko w trosce o klimat:))

Tweets Energetyka24