Reklama

Gaz

Fortum sprzedaje spółkę infrastruktury gazowej

Fot. Fortum
Fot. Fortum

Fortum zdecydowało się na sprzedaż 100% swoich udziałów w polskiej spółce infrastruktury gazowej DUON Dystrybucja SA. Nabywcą jest Infracapital, część funduszu M&G Investments odpowiedzialna za inwestycje infrastrukturalne. Fortum stale optymalizuje swoje portfolio aktywów i podjęło decyzję o zbyciu aktywów w obszarze infrastruktury gazowej, ponieważ nie są one kluczowe dla realizacji strategii firmy.

Działalność spółki DUON Dystrybucja SA opiera się na dostawach gazu ziemnego sieciowego i skroplonego (LNG) w Polsce. Fortum nabyło ją w ramach akwizycji spółki Grupa DUON SA, zajmującej się sprzedażą energii elektrycznej i gazu (obecnie Fortum Markets SA) w 2016 roku (ogłoszenie 8 stycznia 2016).

Transakcja musi uzyskać wymagane zgody regulacyjne, a także spełnić zwyczajowo przyjęte warunki zamknięcia. Fortum spodziewa się jej finalizacji w trzecim kwartale 2017 roku. Strony ustaliły, że nie ujawnią ceny sprzedaży. Przewiduje się, że sprzedaż będzie miała nieznaczny pozytywny wpływ na wyniki Fortum.

Zobacz także: Ekokem dołączyło do FortumEkokem dołączyło do Fortum

kn/Fortum

Komentarze