Reklama

Wiadomości

Sprzedaż pojazdów elektrycznych prześcignęła diesle. Popyt w Europie dalej rośnie

Autor. elements.envato.com

W czerwcu po raz pierwszy w Unii Europejskiej zarejestrowano więcej samochodów elektrycznych niż spalinowych napędzanych dieslem. Prognozy wskazują, że popyt na elektryki będzie nadal rósł.

Reklama

Ogólna sprzedaż samochodów w państwach członkowskich Unii Europejskiej wciąż rośnie. Jak podało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów ACEA, w czerwcu liczba nowych rejestracji wzrosła o 17,8% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku.

Reklama

To już jedenaście miesięcy z rzędu, w których odnotowano wzrost sprzedaży. W czerwcu szczególnie ciekawym zjawiskiem było umocnienie się pozycji pojazdów elektrycznych, które osiągnęły udział na rynku wynoszący 15,1% i po raz pierwszy przewyższyły sprzedaż samochodów z silnikiem diesla, które osiągnęły wynik 13,4%.

Czytaj też

Samochody elektryczne zajęły trzecie miejsce na podium popularności, ustępując jedynie samochodom benzynowym, które osiągnęły udział na poziomie 36,3%, oraz pojazdom hybrydowym, które osiągnęły znakomite 24,3%.

Reklama

W bieżącym roku na drogach Unii Europejskiej zarejestrowano aż 5,4 mln nowo wyprodukowanych samochodów, co stanowi wzrost o 17,9% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Mimo tej znaczącej poprawy, warto zaznaczyć, że liczba nowych rejestracji nadal pozostaje o 1/5 niższa w porównaniu z okresem przed pandemią COVID-19. Warto jednak podkreślić fakt, iż wzrost sprzedaży odnotowano w prawie wszystkich krajach Unii Europejskiej, co potwierdza ożywienie na rynku motoryzacyjnym w regionie.

Reklama

Komentarze

    Reklama