Reklama

Wiadomości

Izera ma nowego prezesa. To były szef Ruchu

Fot. Electromobility Poland
Fot. Electromobility Poland

Rada nadzorcza spółki Electromobility Poland (EMP) powołała Piotra Regulskiego na prezesa. Regulski zaczyna pełnić obowiązki w poniedziałek - poinformowała spółka. W zarządzie pozostał członek ds. finansowych Sławomir Bekier.

Jednocześnie rada nadzorcza odwołała z dniem 19 maja Pawła Ponetę ze stanowiska p.o. prezesa EMP. Poneta pozostaje w radzie nadzorczej spółki.

Reklama

Jak poinformowała Electromobility Poland Regulski jest specjalistą w zakresie zarządzania strategicznego, współpracował z firmami z branży usługowej, produkcyjnej i nowych technologii w kraju i za granicą. Do 2017 r. związany był z Grupą Impel, specjalizującą się w obsłudze procesów biznesowych i pomocniczych. Od 2019 r. był członkiem zarządu Ruchu, a w latach 2020-2021 pełnił funkcję prezesa tej firmy. W latach 2021-2022 zasiadał w zarządzie Energa Logistyka.

Czytaj też

ElectroMobility Poland SA powstała w październiku 2016 r. jako spółka czterech kontrolowanych przez państwo koncernów energetycznych: PGE, Energi, Enei oraz Tauronu. Obecnie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa, który ma 90,8 proc. akcji; pozostali akcjonariusze, czyli PGE, Enea, Turon i kontrolowana przez Orlen Energa mają po 2,3 proc. udziałów. Zadaniem spółki jest przygotowanie produkcji samochodów elektrycznych marki Izera.

Reklama

W marcu br. EMP wybrała generalnego wykonawcę fabryki Izery - firmę Mirbud. Strony podpisały list intencyjny warunkujący podpisanie umowy uzyskaniem przez EMP zgód korporacyjnych. Współpraca ma zostać potwierdzona odrębną umową o generalne wykonawstwo inwestycji po uzyskaniu przez spółkę EMP zgód korporacyjnych. Według EMP wybór generalnego wykonawcy i podpisanie stosownych umów umożliwiłyby uruchomienie masowej produkcji samochodów do połowy 2026 r. Dotąd spółka deklarowała uruchomienie produkcji polskiego elektryka w grudniu 2025 r., a sprzedaż - w 2026 r.

W maju 2024 r. Prezydent Jaworzna wydał EMP pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego Izery.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, wyniki audytów przeprowadzonych w spółce ElectroMobility Poland są pozytywne, zarówno pod względem technicznym, jak i komercyjno-technologicznym. Z analiz sporządzonych przez międzynarodowe firmy i przekazanych Ministerstwu Aktywów Państwowych wynika, że niemal wszystkie sprawdzone kwestie zostały ocenione pozytywnie i projekt Izery powinien być kontynuowany.

pap/kb

Reklama
Źródło:PAP / Energetyka24
Reklama

Komentarze

    Reklama