Reklama

Wiadomości

Pozytywne wyniki audytów Izery. Rząd wkrótce zdecyduje, co dalej z polskim elektrykiem

Fot. Izera
Fot. Izera

Audyty w spółce ElectroMobility Poland, odpowiedzialnej za budowę Izery, wypadły dobrze – dowiedziała się Wirtualna Polska. To rzuca nowe światło na dalsze losy polskiego samochodu elektrycznego. Ostateczną decyzję w tej sprawie mamy poznać za kilkanaście dni.

Wirtualna Polska podaje, że wyniki audytów przeprowadzonych w spółce ElectroMobility Poland są pozytywne, zarówno pod względem technicznym, jak i komercyjno-technologicznym. Z analiz sporządzonych przez międzynarodowe firmy i przekazanych Ministerstwu Aktywów Państwowych wynika, że niemal wszystkie sprawdzone kwestie zostały ocenione pozytywnie i projekt Izery powinien być kontynuowany.

Czytaj też

Zastrzeżenia budzić ma jedynie termin realizacji projektu, który obecnie jest już dość napięty, ale nie niemożliwy do realizacji.

Czy to oznacza, że projekt Izery, polskiego samochodu elektrycznego, ostatecznie otrzyma zielone światło? Jak przekonuje Robert Kropiwnicki, wiceminister aktywów państwowych, ostateczną decyzję w tej sprawie opinia publiczna miałaby poznać w ciągu najbliższych 2-3 tygodni.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama