Reklama

Elektromobilność

Wałbrzych staje się centrum produkcji komponentów do napędów hybrydowych

Fot.: Toyota
Fot.: Toyota

Nasza fabryka w Wałbrzychu staje się europejskim centrum produkcyjnym elektrycznych komponentów do niskoemisyjnych napędów hybrydowych - mówił w piątek prezes Toyota Motor Manufacturing Poland Eiji Takeichi.

W zakładach Toyoty w Wałbrzychu ogłoszono w piątek, że powstanie tu linia produkcyjna nowej elektrycznej przekładni hybrydowej do aut Toyoty.

Podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim Takeichi mówił, że razem z obecnie ogłoszonym projektem - o wartości 300 mln zł - będą realizowane kolejne projekty. Dodał, że w ramach nowej inwestycji będzie to linia produkcyjna silnika 1,5 l. w zakładzie w Jelczu w Laskowicach.

"Toyota planuje uruchomienie produkcji silników elektrycznych MG1 i w tym kontekście chcemy w większym stopniu oprzeć naszą produkcję na dostawach od lokalnych dostawców" - zapewnił.

Wskazał, że Toyota podwoi produkcje przekładni do silników, które będą produkowane w Wałbrzychu. Jak tłumaczył prezes TMMP, sprzedaż niskoemisyjnych samochodów w Europie w pierwszym półroczu 2019 roku 52 proc. całości wolumenu sprzedaży.

"Nasza fabryka staje się zatem europejskim centrum produkcyjnym elektrycznych komponentów do niskoemisyjnych napędów hybrydowych i mamy  nadzieję, że w ten sposób nasza firma będzie mogła się przyczynić do dalszego rozwoju tych technologii" - zaznaczył Takeichi.

Źródło:PAP

Komentarze