W Warszawie będą jeździć autobusy gazowe

26 stycznia 2018, 09:46
bus-2730653_1920
Fot.:Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie ogłosiły właśnie przetarg na dostawę 80 autobusów gazowych wraz z paliwem. Oferty zostaną otwarte na początku marca. To będzie największa tegoroczna inwestycja w tabor autobusowy w stolicy.

Jak powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy:
„Stawiamy na ekologię i powiększamy flotę pojazdów gazowych naszej spółki. Warto przypomnieć, że na modernizację taboru MZA w ciągu ostatnich dwunastu lat wydaliśmy już ponad miliard złotych”.

Przetarg obejmuje dostawę 50 autobusów przegubowych i 30 klasy maxi o długości 12 metrów. Wszystkie będą zasilane gazem ziemnym CNG i trafią do zajezdni „Kleszczowa”. Odrębne postępowanie dotyczy dostaw paliwa i infrastruktury do tankowania. Jest to największe jak do tej pory zamówienie przewoźnika na dostawę autobusów niskoemisyjnych i pierwsza z zapowiadanych dużych dostaw taboru ekologicznego.

W tej chwili Miejskie Zakłady Autobusowe dysponują 60 autobusami nisko lub bezemisyjnymi (20 pojazdów elektrycznych, 35 gazowych i 5 hybryd), a na koniec roku 2020 ich liczba wzrośnie już do 270 (prawie 20% całej floty). Spółka ma także kilkaset pojazdów wyposażonych w baterie słoneczne i elektrownię słoneczną na zajezdni „Woronicza” (kolejna powstanie na projektowanym oddziale „Redutowa”). Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, stawia to warszawskiego przewoźnika w gronie czołowych europejskich firm chroniących środowisko naturalne.

Komunikacja miejska to najchętniej wybierany przez warszawiaków środek transportu – autobusy, pociągi, metro i tramwaje przewożą ponad miliard pasażerów rocznie. Z czego ponad pół miliarda – autobusy.

ML/ORPA

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24