Kolejne polskie miasto stawia na elektromobilność

7 września 2020, 16:08
29601217476_9efcf18d1e_c
Fot. Misanthropic One / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Zagłębie mierzy się z elektromobilnością na poważnie. Największe miasto tego regionu kupuje od Solaris Bus & Coach kolejne autobusy elektryczne oraz stacje ładowania, które przygotuje i dostarczy Ekoenergetyka-Polska.

Sosnowieckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej otrzyma zarówno urządzenia zajezdniowe, jak również miejskie stacje szybkiego ładowania. Na bazę przy ulicy Lenartowicza Ekoenergetyka dostarczy osiem mobilnych stacji wolnego ładowania o mocy 80 kW. Urządzenia wyposażone w dwa złącza CCS Combo 2 dają możliwość równoczesnego ładowania więcej niż jednego autobusu.

W mieście zostaną zainstalowane także dwie stacje szybkiego ładowania z pantografem odwróconym o mocy 250 kW oraz jedna – 190 kW przy dworcu autobusowym. Umieszczone na specjalnych masztach nie zajmą dużo miejsca, co jest sporym udogodnieniem, zwłaszcza w przestrzeni publicznej.

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory firma dostarczyła blisko 800 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech. (materiały prasowe)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
zatroskany
wtorek, 8 września 2020, 04:36

Jak już zastąpimy wszystkie pojazdy spalinowe elektycznymi, to skąd weźmiemy prąd do ich ładowania? UE nie lubi węgla, atom też jest zły. Gaz jest ledwie tolerowany, ale tylko Rosyjski (pewnie bardziej ekologiczny). Na fotowoltaikę nie ma tyle miejsca na Ziemi, by zaspokoić takie zapotrzebowanie. Może podnajmiemy kilka sąsiednich planet i obstawimy je panelami?

rmarcin555
środa, 9 września 2020, 10:40

@zatroskany. Gaz rosyjski jest tańszy. Oto cała tajemnica. Źródła energii to problem, ale elektryfikacja potrwa trochę czasu. Szybko okaże się, potrzebne są atomówki do zasilania przemysłu.

Tweets Energetyka24