Reklama

Wiadomości

Weimarskie Forum Gospodarcze. Rozwój Trójkąta w erze nowych wyzwań

Autor. Canva

Jedno z najważniejszych porozumień multilateralnych w Europie, które swoje korzenie ma jeszcze w międzywojniu zdaje się nie świecić swoim dawnym blaskiem, gdy w Weimarze w latach dwudziestych minionego wieku spotykali się przedstawiciele Niemiec, Francji i odrodzonej Rzeczpospolitej.

Reklama

Inicjatywa ta nie została jednak zapomniana przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie działających w Studenckim Kole Naukowym Spraw Zagranicznych. W dniach 10-12 maja tego roku w historycznych murach warszawskiej uczelni odbędzie się Weimarskie Forum Gospodarcze- trzydniowa konferencja, która poruszy tematy stanowiące wyzwanie dla dzisiejszego obszaru Trójkąta.

Reklama

Wraz z przedstawicielami biznesu, korpusu dyplomatycznego, organizacji pozarządowych i studentami z Niemiec, Francji i Polski niejednokrotnie wybrzmi temat energetyki, zrównoważonego rozwoju czy też wojny u naszego wschodniego sąsiada. Dla fanów motoryzacji też został specjalnie przygotowany panel!

Czytaj też

Co się zmieniło w kontekście energetyki?

Reklama

Wojna w Ukrainie wymusiła bez wątpienia zmiany w polityce energetycznej z dnia na dzień. Szczególnie ciekawą mozaikę stanowią właśnie Państwa Trójkąta Weimarskiego- z jednej strony Francja stawiająca na atom, z drugiej Niemcy, które po tragedii w Fukushimie konsekwentnie wyłączały elektrownie jądrowe, a kolejne polskie rządy wspierały węgiel. Zmiany te będą niezwykle ciekawe i stanowią szansę dla przedstawicieli Berlina, Paryża i Warszawy do zacieśnienia współpracy w tym obszarze. Jaki jednak powinien być kierunek rozwoju? Weimarskie Forum Gospodarcze przygotowało dla Państwa specjalny panel poświęcony temu zagadnieniu, który odbędzie się już 11 maja o 17:30, gdzie odbędzie się dyskusja na temat koncepcji transformacji energetycznej - tematu będącego w centrum uwagi przez najbliższe lata w Unii Europejskiej.

Czytaj też

Na konferencji przedyskutowane zostaną zagadnienia zielonych inwestycji wraz ze specjalistami z Société Générale, partnera korporacyjnego konferencji, a ponadto sektorowi motoryzacyjnemu w krajach Trójkąta przyjrzą się eksperci z Renault i Politechniki Warszawskiej.Konferencja Weimarskie Forum Gospodarcze to też niesamowita okazja do networkingu, poszerzenia wiedzy z obszaru stosunków międzynarodowych, a jego potencjał dostrzegli liczni patroni honorowi i medialni m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Rzeczpospolita czy też Komisja Europejska i wiele innych. Na konferencję może przyjść każdy, niezależnie od zainteresowań i wieku - szczegółowe informację można śledzić na stronie Studenckiego Koła Naukowego Spraw Zagranicznego na Facebooku i na fanpage'u Weimarskiego Forum Gospodarczego: https://www.facebook.com/2023WFG

Reklama

Komentarze

    Reklama