Reklama

Wiadomości

Sabotaż na energetyce w USA? FBI wszczyna dochodzenie

Autor. Canva

W Karolinie Północnej 45 tys. klientów zakładów energetycznych zostało bez prądu w wyniku ostrzelania z broni palnej podstacji trakcyjnej. Policja poszukuje sprawców przestępstwa, w hrabstwie Moore obowiązuje godzina policyjna.

Reklama

Władze traktują przerwy w dostawie prądu jako rezultat działalności przestępczej. W dochodzenie zaangażowane są m.in. FBI i Biuro Śledcze Stanu Karolina Północna.

Reklama

Szacuje się, że 45 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu, podała lokalna telewizja WRAL,powołując się na lokalnych dystrybutorów energii elektrycznej.

Czytaj też

Rzecznik Duke Energy Jeff Brooks ocenił, że ludzie mogą być pozbawieni prądu do czwartku. W podstacji są bowiem wymieniane instalacje.

Reklama

"W przeciwieństwie do uszkodzeń po burzy, kiedy można przekierować moc gdzieś indziej, w tym przypadku nie było takiej opcji. Jest to skomplikowana naprawa wymagająca użycia różnorodnego sprzętu. Wielodniowa naprawa przedłuży się potencjalnie aż do czwartku, co dotknie większość klientów" – wyjaśnił cytowany przez NBC News Brooks na konferencji prasowej.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama