Reklama

Wiadomości

Rosja uderzyła rakietami w infrastrukturę energetyczną obwodu dniepropietrowskiego. Część regionu bez prądu

Autor. defence24/Michał Bruszewski

Siły rosyjskie uderzyły rakietami w obiekty infrastruktury energetycznej w obwodzie dniepropietrowskim na południowym wschodzie Ukrainy – powiadomiły lokalne władze. Część regionu jest pozbawiona prądu.

Reklama

„Są poważne zniszczenia. W wielu miejscowościach nie ma prądu" – napisał na Telegramie szef władz obwodowych Wałentyn Rezniczenko.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Uściślił, że zaatakowane zostały obiekty w rejonach (powiatach) pawłohradzkim i kamianskim. W toku jest operacja ratunkowa.

„W obwodzie wprowadzony zostaje tryb totalnego oszczędzania energii, aby mogły działać szpitale, transport i inna ważna infrastruktura socjalna. Proszę wszystkich o oszczędzanie elektryczności" – zaznaczył Rezniczenko.

We wtorek Rosja kontynuowała ataki rakietowe na miejscowości w różnych częściach Ukrainy. Władze potwierdziły, że w obwodach lwowskim i winnickim trafione zostały obiekty infrastruktury energetycznej. Informowano również o wybuchach m.in. w Odessie i Krzywym Rogu oraz o uruchomieniu obrony powietrznej m.in. w obwodach: kijowskim, mikołajowskim, chmielnickim, kirowohradzkim, zaporoskim i dniepropietrowskim.

Źródło:PAP

Komentarze