Reklama

Wiadomości

Rada Nadzorcza Enei: zarząd dopuszczał się naruszeń, nie powinien dostać absolutorium

Fot. Enea
Fot. Enea

Rada Nadzorcza Enei rekomenduje, by nie udzielać absolutorium byłym członkom zarządu spółki, którzy pełnili funkcję w roku obrotowym 2023 – poinformowała spółka w komunikacie.

Jak podano w komunikacie Rada Nadzorcza negatywnie ocenia działalność byłych członków zarządu spółki. Negatywna ocena oraz rekomendacja odmowy udzielenia absolutorium dotyczy wszystkich byłych członków zarządu, którzy pełnili funkcję w 2023 roku.

„Jako przyczynę podjęcia tych uchwał Rada Nadzorcza wskazała naruszenia przez byłych członków zarządu spółki obowiązku prowadzenia spraw spółki z dołożeniem należytej staranności, co naraziło spółkę na niebezpieczeństwo wyrządzenia jej szkody majątkowej co najmniej w wielkich rozmiarach” – napisano w komunikacie.

Wskazano, że naruszenia te dotyczą:

  1. zaniedbań związanych z dochodzeniem odszkodowania za szkodę powstałą w związku z zaangażowaniem spółki w projekt budowy bloku węglowego w Elektrowni Ostrołęka,
  2. zaniechań w zakresie podjęcia stosownych działań względem Polskiej Fundacji Narodowej,
  3. zaniedbań w nadzorze nad spółkami zależnymi w zakresie realizacji umowy z dostawcą paliw (Arkan Impex General Trading).
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama