Reklama

Wiadomości

Najpierw zwolnienia, teraz nowe miejsca pracy. Siemens Energy zapowiada miliardowe inwestycje

Siemens Energy, Siemens,
Siemens Energy, Siemens,
Autor. Siemens Energy / mat. prasowe

Siemens Energy ogłosił rozbudowę sieci energetycznych w odpowiedzi na rosnące tempo globalnej transformacji energetycznej, informuje Financial Times. Inwestycje będą realizowane stopniowo przez najbliższe sześć lat, tworząc ponad 10 tysięcy nowych miejsc pracy.

Zarząd Siemens Energy kreśli nowe plany wyjścia z finansowego dołka. Jak podaje FT, niemiecki koncern energetyczny ogłosił dziś rozbudowę działu Grid Technologies, będącego największym źródłem przychodów spółki. Jak zapowiedział członek zarządu spółki, Tim Holt, w rozmowie z gazetą, działania spółki skupią się na zwiększeniu nakładów inwestycyjnych w wysokości 1,2 euro w nowe fabryki i zwiększenie zdolności produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie oraz Azji. Zdaniem Holta, pozwoli to zwiększyć także liczbę zatrudnionych w spółce o 2/3.

Reklama

Priorytetem dla zarządu ma być teraz modernizacja i rozbudowa sieci elektroenergetycznych. Holt wyjaśnia, że wzrost zapotrzebowania na sprzęt sieciowy jest spowodowany rosnącym popytem na energię elektryczną, realizacją licznych projektów odnawialnych źródeł energii, które wymagają lepszych połączeń sieciowych, oraz starzejącą się infrastrukturą, która ledwo radzi sobie z obecnym obciążeniem elektrycznym.

Czytaj też

Firma planuje zrealizować większość swoich celów rozwojowych w ciągu najbliższych dwóch lat. Nowe miejsca pracy zostaną utworzone na całym świecie, przy czym 40% powstanie w Europie, 20% w USA, 20% w Indiach, a pozostałe 20% w innych krajach Azji i Ameryki Łacińskiej.

Reklama

Przypomnijmy, że miniony rok nie był łaskawy dla niemieckiego koncernu energetycznego. Żadna inna spółka notowana na DAX nie przyniosła inwestorom od 2008 r. tak wysokich strat dziennych, jak Siemens Energy. Spółka wchodząca w skład grupy kapitałowej Siemens AG - stopniowo dochodzi do siebie po tragicznym roku finansowym, którego główną przyczyną były straty poniesione przez hiszpańską spółkę zależną Siemens Gamesa, zajmującą się energetyką wiatrową. Wadliwe konstrukcje turbin przyczyniły się do licznych problemów technicznych. Konieczność ich napraw oraz kary finansowe za opóźnienia w realizacji zleceń zaowocowały dla Siemens Energy rekordową stratą w ubiegłym roku w wysokości 4,6 mld euro. O problemach grupy pisaliśmy na łamach Enenrgetyka24 w tekście: Kolejne kłopoty Siemens Energy. Takich strat nie było jeszcze nigdy.

Czytaj też

W związku z restrukturyzacja w hiszpańskiej spóle na początku czerwca w mediach rozeszła się informacja, że zarząd planuje zwolnienie ok. 15% personelu firmy, licząc ok. 4000 osób. Redukcje etatów dotkną oddziały działające w Danii, Hiszpanii oraz Niemczech.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama