Reklama

Wiadomości

Masowe zwolnienia w Siemens Gamesa. Pracę może stracić nawet 4000 osób

Autor. Siemens Gamesa / mat. prasowe

Trwa restrukturyzacja w Siemens Gamesa, którą zarząd spółki próbuje wyciągnąć z ciężkiej sytuacji finansowej i wielomiliardowych długów. W związku ze zmianą strategii, ze zwolnieniami może liczyć się 4000 osób.

Według informacji Reutersa, który powołuje się na wewnętrzny list prezesa Jochena Eickholta do pracowników, zwolnienia mają objąć około 15% całego personelu firmy. Redukcje etatów dotkną oddziały działające w Danii, Hiszpanii oraz Niemczech.

Czytaj też

„Nasza obecna sytuacja wymaga dostosowań, które wykraczają poza zmiany organizacyjne. Musimy dostosować się do niższych wolumenów biznesowych, zmniejszonej aktywności na rynkach niezwiązanych z podstawową działalnością i usprawnionego portfolio” – stwierdził Eickholt cytowany przez Reutersa.

Reklama

Dokładna liczba zwolnień na ten moment nie jest znana. Rzecznik Siemens Energy przekazał, że trwają jeszcze negocjacje, a firma wyda oficjalne oświadczenie po powiadomieniu wszystkich pracowników, których to dotyczy.

Czytaj też

Przypomnijmy, że miniony rok nie był łaskawy dla niemieckiego koncernu energetycznego. Żadna inna spółka notowana na DAX nie przyniosła inwestorom od 2008 r. tak wysokich strat dziennych, jak Siemens Energy. Spółka wchodząca w skład grupy kapitałowej Siemens AG - stopniowo dochodzi do siebie po tragicznym roku finansowym, którego główną przyczyną były straty poniesione przez hiszpańską spółkę zależną Siemens Gamesa, zajmującą się energetyką wiatrową. Wadliwe konstrukcje turbin przyczyniły się do licznych problemów technicznych. Konieczność ich napraw oraz kary finansowe za opóźnienia w realizacji zleceń zaowocowały dla Siemens Energy rekordową stratą w ubiegłym roku w wysokości 4,6 mld euro.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama