Reklama

Wiadomości

Konferencja „Europe – Poland - Ukraine. Rebuild Together”. Znamy szczegóły

Autor. ZPP / Materiały prasowe

Jeżeli myślisz poważnie o biznesie w Ukrainie, nie może Cię zabraknąć na Konferencji „Europe – Poland - Ukraine. Rebuild Together”. Druga edycja tego ważnego wydarzenia już 20 lipca w warszawskim Hiltonie.

Reklama

Po ponad 500 dniach wojny całkowicie zmieniło się postrzeganie partnerstwa gospodarczego Polski i Ukrainy. Po zerwaniu budowanych latami relacji gospodarczych w Europie i globalnych łańcuchów dostaw staliśmy się dla naszego wschodniego sojusznika kluczowym zapleczem gospodarczym i jednocześnie bramą na świat. Wypracowane w tych niezwykle trudnych miesiącach doświadczenia mogą się okazać bezcenne w procesie planowanej odbudowy Ukrainy. Niezbędny do tego jest jednak intensywny dialog na poziomie polityki, administracji i biznesu. Przybliża nas on do stworzenia kompleksowego planu – nie tylko samej odbudowy, ale i długofalowego rozwoju naszych gospodarek oraz współtworzących je przedsiębiorstw.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Rok temu Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz z partnerami i patronami instytucjonalnymi zgromadził w Warszawie pod hasłem: „Europe – Poland - Ukraine. Rebuild Together" przedstawicieli rządów, administracji publicznej i biznesu oraz przodujących analityków z Polski i Ukrainy. Konferencja zgromadziła około 700 gości z obu państw. Jej sukces uzmysłowił wszystkim, jak potrzebne są takie – skuteczne i wiarygodne - platformy komunikacji ukierunkowane na bezpośrednią wymianę spostrzeżeń i doświadczeń. Dlatego – obserwując dynamikę współczesnego świata i ogrom wyzwań stojących przed obiema gospodarkami, zgodnie z oczekiwaniami uczestników pierwszej edycji oraz szerokich kręgów biznesu i administracji z obu krajów, ZPP kontynuuje to ambitne i oczekiwane przedsięwzięcie organizując II edycję: „Europe – Poland - Ukraine. Rebuild Together" - 20 lipca w Hotelu Hilton w Warszawie.

Goście z Polski i Ukrainy, w tym premierzy, ministrowie i znani eksperci, rozmawiać będą o współpracy gospodarczej, jej perspektywach oraz wyzwaniach i szansach związanych z odbudową zniszczonego przez rosyjską agresję kraju. Motywem przewodnim podczas planowanych 5 sesji plenarnych i 4 sesji branżowych będzie udział polskich przedsiębiorców, dużych, średnich, małych i mikro, w procesie odbudowy Ukrainy w tym tworzeniu planu odbudowy. Poznamy możliwości i uwarunkowania współpracy z ukraińskimi partnerami. W toku wspólnej dyskusji dokonamy oceny stanu potrzeb i wyzwań ukraińskiej gospodarki oraz zidentyfikujemy obszary, w których mogą przyjść z pomocą polskie firmy i instytucje finansowe.

Tegoroczna edycja „Europe – Poland - Ukraine. Rebuild Together" została podzielona na następujące panele:

 • Odbudowa Ukrainy – wkład Polski i możliwości dla polskiego biznesu.
 • Rozszerzenie UE. Szanse i wyzwania.
 • Strategiczne partnerstwo przemysłowe Polska – Ukraina.
 • Prywatne inwestycje: Katalizator ożywienia i wzrostu gospodarczego Ukrainy.
 • Rola handlu i logistyki w odbudowie Ukrainy.

Podczas sesji branżowych będziemy natomiast rozmawiać o:

 • Roli nowych technologii w odbudowie i rozwoju ukraińskiej gospodarki.
 • Energetycznym zwrocie Ukrainy ku integracji z UE.
 • Wpływie migracji zarobkowej na Polski i Ukraiński rynek pracy.
 • Sektorze farmaceutycznym w Polsce i w Ukrainie i potencjale partnerstwa w kontekście wojny i integracji europejskiej.

Czytaj też

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców prowadzi kilka inicjatyw na rzecz otwierania działalności gospodarczej przez Ukraińców na terenie Polski oraz wspomagania rodzimych firm na rynku ukraińskim.

Business for Ukraine Center powołane przez ZPP dla obsługi i aktywizacji ukraińskich firm na rynku polskim, czy Biuro ZPP w Kijowie stawiające sobie za cel stworzenie i wzmocnienie relacji między europejskimi, polskimi i ukraińskimi środowiskami biznesowymi, to tylko część codziennych wszechstronnych inicjatyw na rzecz dwustronnej kooperacji.

II edycja „Europe – Poland - Ukraine. Rebuild Together" została doceniona przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, która ponownie objęła wydarzenie Patronatem Honorowym. Udział w konferencji zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, w panelach udział wezmą ministrowie polskiego i ukraińskiego rządu. Partnerem Głównym wydarzenia jest ORLEN S.A. Pozostali Partnerzy na co dzień zajmujący się sprawami polsko-ukraińskimi będą mieli swoich reprezentantów na Konferencji.

Konferencja zakończy się uroczystą kolacją i przemówieniami ministrów pod hasłem „Wizja strategicznej relacji Polsko – Ukraińskiej: wnioski dla biznesu".

Po części formalnej wydarzenie uświetni występ ukraińskiej gwiazdy światowego formatu - Jamali.

Szczegółowy program konferencji wraz z linkiem do rejestracji znajdą Państwo na stronie: https://ukraina.zpp.net.pl/rebuild_together/

[ #PHOTO[ id: 1590278 | desc: ZPP / Materiały prasowe ] ](https://ukraina.zpp.net.pl/rebuild_together/)

Materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

  Reklama