Reklama

Wiadomości

Paraliż lotnisk w Hamburgu i Düsseldorfie. Aktywiści klimatyczni znów protestują

Autor. Envato

W Niemczech lotniska w Hamburgu i Duesseldorfie zostały w czwartek rano zablokowane na pewien czas przez aktywistów klimatycznych z grupy „Ostatniego pokolenia”.

Reklama

"Protestujemy przeciwko brakowi planowania i łamaniu prawa przez rząd w kryzysie klimatycznym" - napisali aktywiści na Twitterze.

Reklama
Reklama

Na początku sezonu wakacyjnego w Hamburgu aktywiści klimatyczni "Ostatniego pokolenia" przykleili się do pasa startowego lotniska w Hamburgu. Operacje lotnicze zostały przerwane ze względów bezpieczeństwa - poinformował rano port lotniczy w Hamburgu na Twitterze.

Obecnie odprawy i kontrole bezpieczeństwa w Hamburgu są już ponownie otwarte - informuje telewizja ARD. "Były zamknięte przez wiele godzin i wielu podróżnych czeka, nie będąc do końca pewnym, czy mogą jeszcze dziś polecieć" - przekazano. W ciągu dnia mogą wystąpić dalsze odwołania i opóźnienia lotów.

Czytaj też

Aktywiści klimatyczni protestowali także na lotnisku w Duesseldorfie. "Ponieważ nieupoważnione osoby uzyskały dostęp do terenu lotniska, występują opóźnienia w operacjach lotniczych" - ogłosił port lotniczy na Twitterze.

Aktywiści mieli przeciąć ogrodzenie, aby dostać się na płytę lotniska. Obecnie wznowiono już operacje lotnicze, ale występują znaczne opóźnienia.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama