Reklama

Wiadomości

Błędne faktury Tauronu. Będą korekty

Autor. Canva

Wszystkie samorządy i firmy, które złożyły poprawne oświadczenia, zostaną rozliczone wyłącznie po ograniczonych cenach wynikających z Tarczy Solidarnościowej; samorządy, do których trafiły błędnie wystawione faktury, otrzymają korekty do końca kwietnia – zapewnili przedstawiciele Taurona.

Reklama

Jak przekazały w czwartek po południu służby prasowe Taurona, samorządy i firmy, wnioskując o ograniczone ceny prądu wynikające z rządowej Tarczy Solidarnościowej, złożyły u tego dostawcy ponad 220 tys. wymaganych oświadczeń.

Reklama

Firma dostosowuje system bilingowy do ustawowych wymogów i zapewnia, że wszyscy, którzy złożyli poprawne oświadczenia, będą rozliczani wyłącznie po ograniczonych ustawowo cenach prądu.

Czytaj też

„Wszystkie samorządy i firmy, które złożyły poprawne oświadczenia, zostaną rozliczone wyłącznie po ograniczonych cenach wynikających z Tarczy Solidarnościowej" – podkreślił prezes Tauronu Sprzedaż Rafał Soja.

Reklama

„Obecnie trwa dostosowywanie systemów bilingowych do wymogów ustawowych, stąd niektóre z samorządów mogły otrzymać faktury wymagające korekty. W przypadku otrzymania takiej faktury, będzie ona niezwłocznie skorygowana. W imieniu naszej spółki bardzo przepraszam wszystkich naszych klientów, których rozliczyliśmy w błędny sposób" – zaakcentował Soja.

„Na bieżąco kontaktujemy się z samorządami, przepraszamy za niedogodności i zapewniamy, że energia elektryczna zostanie rozliczona wyłącznie w oparciu o ustawowo ograniczone ceny prądu" – powtórzył prezes Tauronu Sprzedaż.

Obecnie trwa końcowy etap weryfikacji otrzymanych oświadczeń.

„Kontaktujemy się z samorządami w sprawie rozliczeń, a gdy złożone oświadczenie wymaga uzupełnienia, nasi konsultanci pomagają w poprawnym wypełnieniu dokumentu. Jednocześnie zapewniamy samorządy, do których trafiły błędnie wystawione faktury, że otrzymają korekty do końca kwietnia" – zapewnił prezes Tauronu Obsługa Klienta Karol Janosz.

Czytaj też

W sprawach związanych z rozliczeniami przedstawiciele samorządów mogą konsultować się z Tauronem, dzwoniąc w godzinach od 7. do 16. pod specjalny numer telefonu: 32 606 0 611.

Na podstawie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparcia niektórych odbiorców w 2023 r., która weszła w życie 4 listopada 2022 r., cena prądu w 2023 r. dla określonych grup odbiorców nie może być wyższa, niż maksymalna wskazana w tej ustawie. Ma to ochronić odbiorców energii przed podwyżkami.

W rozliczeniach z małymi i średnimi firmami, jednostkami samorządu, a także podmiotami wrażliwymi wskazanymi w ustawie, które złożyły oświadczenia do 30 listopada br., ma być stosowana cena maksymalna na poziomie 785 zł za megawatogodzinę, w odniesieniu do zużycia od 1 grudnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r.

Jak relacjonował w ostatnich dniach portal Beskidzka24.pl, sprawę faktur niezgodnych z założeniami Tarczy Solidarnościowej podniosły władze samorządowe Oświęcimia.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama