Reklama

Wiadomości

Atomowe finanse dogadane? Morawiecki po rozmowach z wiceprezydent USA

Mateusz Morawiecki i Kamala Harris w Białym Domu
Mateusz Morawiecki i Kamala Harris w Białym Domu
Autor. Twitter.com/Kancelaria Premiera

„Za nami bardzo dobre rozmowy z Wiceprezydent USA Kamalą Harris nt. współpracy w obszarze energetyki jądrowej” – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Reklama

Premier przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkał się m.in. z wiceprezydent USA, Kamalą Harris. Polska podpisała już umowę na budowę elektrowni jądrowej z Westinghouse. Niejasne do tej pory były kwestie finansowania przedsięwzięcia, to była kluczowa kwestia w negocjacjach z Amerykanami. Wpis szefa rządu może kryć przełom w tej sprawie.

Reklama

"Za nami bardzo dobre rozmowy z Wiceprezydent USA @VP Kamalą Harris nt. współpracy w obszarze energetyki jądrowej. Konsekwencją ustaleń z Waszyngtonu jest złożenie dzisiaj przez @PEJ_PL dokumentacji do wydania decyzji zasadniczej dla budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu" - napisał Morawiecki na Twitterze.

Premier wziął udział w rozmowie z amerykańskim think tankiem Atlantic Council na temat przemian geopolitycznych w Europie i polskiej perspektywy w tym zakresie. Podczas rozmowy podkreślał wagę relacji polsko-amerykańskich w obszarze transformacji energetycznej w Polsce.

Reklama

Czytaj też

"Trwa proces bardzo głębokiej modernizacji naszego systemu energetycznego. Potrzebujemy tu stabilnego i czystego źródła z energii. Postanowiliśmy więc bardzo blisko współpracować z dwiema wielkimi amerykańskimi firmami: Westinghouse - to współpraca przy projekcie budowy dużej elektrowni atomowej i Hitachi - przy budowie małych reaktorów jądrowych. Cieszę się, że posuwają się one do przodu" - powiedział Morawiecki.

Źródło:PAP / Energetyka24
Reklama

Komentarze

    Reklama