We wrześniu przepisy dotyczące wsparcia kogeneracji

5 kwietnia 2018, 13:32
5251822747_08a2f6e474_z
Fot. publics.bg / Flickr

Mam nadzieję, że przepisy dotyczące wsparcia kogeneracji wejdą w życie najpóźniej we wrześniu - powiedział w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski. Na nowych rozwiązaniach mają skorzystać mniejsze miejscowości.

Jak powiedział szef resortu energii, projekt ustawy o wsparciu dla kogeneracji (czyli jednoczesna produkcja ciepła i energii elektrycznej )rozpoczął konsultacje międzyresortowe. Podkreślił, że ustawa musi zostać "w pełni" wdrożona w tym roku, bowiem dotychczasowe przepisy wygasają z końcem 2018 r. " Mam nadzieję, że będzie to najpóźniej we wrześniu" - powiedział Tchórzewski.

Minister energii powiedział, że nowe wsparcie będzie "dużo szersze" niż dotąd. Duże, przemysłowe elektrociepłownie, które dotąd wykorzystywały ponad 40 proc. środków (wsparcia - PAP) przejdą do rynku mocy. To zaś oznacza, że program będzie można skierować do mniejszych samorządów, w miejscowościach gdzie większość ciepła produkuje się w indywidualnych, opalanych węglem piecach.

Jak mówił Tchórzewski tak rozumiane wsparcie dla kogeneracji przyczyni się do walki ze smogiem.

"Chcemy, by centralne, zespolone ogrzewanie było w małych miejscowościach. Chcemy w znacznej części, dedykować program kogeneracyjny do mniejszych miejscowości" - podkreślił.

(PAP/jk)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24