Indie chcą zwiększyć moc zainstalowaną w węglu

20 kwietnia 2021, 17:19
indie pixabay
Fot. Pixabay

Jeden z największych na świecie emitentów dwutlenku węgla, Indie, może zwiększyć moce wytwarzania energii elektrycznej z węgla, pomimo globalnego dążenia do czystych źródeł energii.

Indie mogą nadal potrzebować nowych mocy węglowych w nadchodzących latach, aby zbilansować więcej odnawialnych źródeł energii, także dlatego, że węgiel jest nadal najtańszym źródłem wytwarzania, zgodnie z projektem nowej strategii National Electricity Policy (NEP) 2021, do której dostęp miał Reuters.

"Podczas gdy Indie są zobowiązane do zwiększenia mocy wytwórczych poprzez niekopalne źródła wytwarzania, nadal może być konieczne dodanie mocy wytwórczych opartych na węglu w kraju, ponieważ wciąż są one najtańszym źródłem wytwarzania" - czytamy w projekcie dokumentu, który udostępnił Reuters.

Jednak strategia, która nie została ujawniona, zakłada, że głównym celem jest czysta energia elektryczna.

Indie są  trzecim co do wielkości emitentem  dwutlenku węgla na świecie, po Chinach i Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym miesiącu państwowa spółka górnicza Coal India zatwierdziła aż 32 nowe projekty wydobycia węgla o łącznej wartości 6,4 mld dolarów.

Reklama
Reklama

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Ślepy
środa, 21 kwietnia 2021, 13:01

A oni trują Polsce jak zanieczyszcza. Ale tak szczerze zamiast tych 120mld w te reaktory to można by dużo zróżnicowanej energii dać. Biogaz, wiatraki jak i również te nowe testowane bez śmigieł, panele , wodór it'd it'd an nie pakować się w coś co daje pracę dla tysiąca ludzi czyli atom

żenada
wtorek, 4 maja 2021, 19:47

Wiatraki, biogaz, panele i węgiel (albo "magazyny energii" które ....nie istnieją). Czyli nic nie róbmy i płaćmy za emisję CO2...

Tweets Energetyka24