Anna Moskwa ma objąć resort klimatu

26 października 2021, 15:44
1460x616
Fot. MGiŻŚ
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Była wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa została zaproponowana na objęcie stanowiska ministra klimatu i środowiska. Anna Moskwa ostatnio kierowała firmą Baltic Power, spółką PKN Orlen i Northland Power.

Moskwa jest absolwentką stosunków międzynarodowych, socjologii i ekonomii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Pracowała jako dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, a potem jako wiceminister w tym samym resorcie do czasu likwidacji ministerstwa w październiku 2020 roku. Po zakończeniu pracy w tym ministerstwie weszła do zarządu spółki Baltic Power, spółki PKN Orlen i Northland Power, gdzie była prezesem.

image

 Reklama

Prowadziła własną działalność gospodarczą w zakresie krajowego i międzynarodowego rynku pracy - HR, rekrutacje, postępowania przetargowe w zakresie rynku, fundusze UE w zakresie rynku pracy oraz innowacji.

Przez wiele lat odpowiadała za współpracę międzynarodową, głównie w Europie, ale także poza kontynentem. Pełniła funkcję prezesa spółki Quality and Development Institute zajmującej się audytami oraz szkoleniami. Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Outor
środa, 27 października 2021, 02:41

Z takim doświadczeniem i (zapewne) sukcesami toż to skarb. Należy docenić, że odprawiła (zapewne) wielkie korporacje kuszące ją najwyższymi stanowiskami i bajecznymi apanażami, i dzielnie trwała przy ważnych, choć skromnie wynagradzanych, stanowiskach rządowych i okolicznych. To takich ludzi - kompetentnych i ideowych - mógł mieć na myśli premier mówiąc o konieczności podwyżek ich pensji, by nie odchodzili do sektora prywatnego. Swoją drogą nie mogę sobie przypomnieć żadnego z prominentnych bohaterów karuzeli rządowej i spółek skarbu państwa, który zrobiłby międzynarodową karierę inną, niż lobbysta lub beneficjent synekury. A naukowców, lekarzy, inżynierów, przedsiębiorców sporo...

prattle
wtorek, 2 listopada 2021, 08:34

jak jesteś dobrym inżynierem, to na rynku zarobisz jakieś 2x więcej (mediana) niż rządowy dyrektor. Tak więc aby mieć super specjalistów, to trzeba wyłożyć super kasę i nawet rząd chciałby to zrobić, ale zaraz Tusek i jego totalna kamaryla będzie drzeć japę jak to rząd jest rozrzutny.

krzys
środa, 27 października 2021, 00:57

Nowa osoba powinna dostać szanse na wykazanie się, nim zostanie oceniona. Niestety, tu mam wrażenie, że obecny rząd prowadzi jakiś wyścig z opozycją, o to kto doprowadzi wyborców do większej frustracji.

Agresywny, arogancki karierowicz
wtorek, 26 października 2021, 17:59

A co Pani Moskwa wie o klimacie i energetyce, przemyśle?

qqq
wtorek, 26 października 2021, 21:58

Chyba raczej co wie o środowisku i jego ochronie.

Felek
środa, 27 października 2021, 12:15

Patrząc na jej powiązania z firmami petro i gazowymi, to obawiam się, że wie o środowisku tylko tyle, że gaz jest lepszy niż węgiel.

Tweets Energetyka24