Kanclerz Scholz wzywa aktywistów klimatycznych do zakończenia strajku głodowego

22 września 2021, 13:01
E_UujXiWYAMlWM7
Fot. twitter.com/@CharlotteMinka
Energetyka24
Energetyka24

Kandydat socjaldemokratycznej partii SPD na kanclerza Niemiec Olaf Scholz wezwał protestujących w Berlinie aktywistów klimatycznych do zakończenia strajku głodowego. "Nie narażajcie swego życia. Zakończcie strajk głodowy" - powiedział Scholz we wtorek na wiecu wyborczym w Soltau w Dolnej Saksonii.

Jak informuje agencja dpa, "wcześniej rozwścieczony mężczyzna próbował szturmować scenę. Inny demonstrant głośno zabrał głos z widowni i zażądał, by wicekanclerz odpowiedział aktywistom".

Scholz podkreślił, że dwójka innych czołowych kandydatów na kanclerza, Annalena Baerbock (Zieloni) i Armin Laschet (CDU), oraz on sam zaproponowali, że po niedzielnych wyborach do Bundestagu indywidualnie porozmawiają ze strajkującymi.

Również Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD) wezwał berlińskich aktywistów klimatycznych do zakończenia strajku głodowego. Przewodniczący rady EKD Heinrich Bedford-Strohm w wywiadzie dla "Neue Osnabruecker Zeitung" powiedział: "Gorąco apeluję do nich, aby zaczęli znowu jeść".

Grupa młodych ludzi rozpoczęła 30 sierpnia strajk głodowy w parku w pobliżu Reichstagu. Oprócz publicznej dyskusji z kandydatami na kanclerza jeszcze przed wyborami, domagają się oni utworzenia rady obywatelskiej do spraw ochrony klimatu. W poniedziałek dwóch uczestników zapowiedziało, że odmówią także picia, jeśli rozmowa z kandydatami nie odbędzie się w najbliższy czwartek.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Bania
środa, 22 września 2021, 21:10

A niech mrą..to ich Wola.Głupich nie sieją sami się rodzą..Zdurnowacenia Europy ciąg dalszy.

AB
środa, 22 września 2021, 15:57

Dlaczego? Przecież jak z własnej nieprzymuszonej woli umrą, to będzie mniej tego podobno tak przerażającego antropogenicznego CO2. A przecież właśnie o to aktywistom chodzi.

DDR
środa, 22 września 2021, 15:45

W ciągu najbliższych dwóch dekad w Niemczech nastąpią takie zmiany kulturowe i społeczne przy których NRD to będzie pikuś bo szykuje się coś na kształt Chin epoki Mao

Kowalskiadam154
środa, 22 września 2021, 15:42

Tak się kończy wpuszczanie do szkół lewicowego aktywu od indoktrynacji dzieciaków

Tweets Energetyka24