Dwa lata PiS w energetyce według PO [Gawlik dla SKANER Energetyka24]

13 października 2017, 18:39

SKANER Energetyka24: Gościem nowego odcinka był Zdzisław Gawlik, były sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa i poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. Rozmowa dotyczyła podsumowania dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości na płaszczyźnie energetycznej.

,,To, co stało się jeśli chodzi o zmiany legislacyjne przez te dwa lata w odniesieniu do odnawialnych źródeł energii jest przerażające. Po pierwsze dlatego, że utrudniamy rozwój tego obszaru" - powiedział Gawlik.

Polityk mówił też o polskim górnictwie. ,,Widzę wzrastające tony węgla importowanego, mam więc wątpliwości, czy te pieniądze na ratowanie sektora były sensownie wydane".

,,Uważam, że elektrownia jądrowa jest potrzebna Polsce" - dodał Gawlik.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 16
Mario
piątek, 13 października 2017, 19:35

Skoro polityk z PO sie wypowiada, to nic dziwnego, ze mowi same negatywy. Dajcie wywiad z roznymi ekspertami, zajmujacymi sie zawodowo ta dziedzina.

Leopatriot
sobota, 14 października 2017, 20:28

Minister z PO , czyli pełen obiektywizm w ocenie rzadów PiS :) . Skoro jest tak źle, to czemu polskie kopalnie zaczeły przynosić zyski ?? A co do prądu uzyskiwanego z wiatraków - skoro wiatrak daje prąd TYLKO w czasie odpowiedniego wiatru, to należałoby się zastanowić, jaki jest sens pozyskiwania takiej energii ? No chyba ze bedzie wykorzystywana do technologii które nie potrzebują stałych dostaw prądu . Przyszłośc to jednak energia atomowa i zaniedbana dziś, energia z rzek .

Tweets Energetyka24