Danone, Nestle, Coca-cola i Pepsi pozwane za zanieczyszczanie oceanów plastikiem

2 marca 2020, 11:26
assorted-plastic-bottles-802221
Fot. Pexels/mali meader

Organizacja ekologiczna z Kalifornii pozwała do sądu kilka wielkich międzynarodowych korporacji oskarżając je o zanieczyszczanie plastikiem oceanów i lądów.

Earth Island Institute, bo tak nazywa się organizacja, oskarżył łącznie 10 gigantów przemysłu spożywczego i chemicznego. Wśród nich są: Crystal Geyser, Mars, Danone, Mondelez International, Colgate-Palmolive, Proctor&Gamble, Nestle, Pepsi, Coca Cola I Clorox. Zdaniem ekologów lwia część plastiku, który trafia do morza (8-20 milionów ton) pochodzi od tych przedsiębiorstw.

Organizacja domaga się informacji, ile tak naprawdę plastiku poddawanych jest recyklingowi, aby firmy wzięły odpowiedzialność za odpady, które produkują – podaje „The Guardian”. Poza tym Earth Island Institute nawołuje do zatrzymania oznaczania jednorazowego plastiku jako produktu zdatnego do recyklingu.

KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Niuniu
poniedziałek, 2 marca 2020, 15:31

Ciekawy pomysł. I chyba całkiem rozsądny bo w końcu to te światowe koncerny przez dekady zarabiały miliardy dolarów wprowadzając do objegu miliardy ton plastykowych opakowań o których od zawsze było wiadomo, że na setki lat będą zanieczyszczały Naszą Planetę. To było w pełni świadome działanie. A dotyczy nie tylko tych największych.

zeus89
wtorek, 3 marca 2020, 11:21

No właśnie, że nie. Plastik był promowany jako ekologiczny bo ratował drzewa. Po za tym umówmy się plastikowe opakowania są mega wygodne dla konsumentów.

Tweets Energetyka24