Cruz o NS2: Biden od dawna leżał w łóżku z Putinem, teraz się tulą

21 lipca 2021, 10:15
uHF1vx16GeAAQyGDjAQAfuzL8Py3C9O4
Fot. www.kremlin.ru

Senator Ted Cruz uważa, że porozumienie w sprawie Nord Stream 2 będzie pokoleniowym zwycięstwem Rosji oraz katastrofą dla Stanów Zjednoczonych i sojuszników.

„(…) będzie to pokoleniowe zwycięstwo geopolityczne Putina oraz katastrofa dla Stanów Zjednoczonych i naszych sojuszników. Prezydent Biden łamie prawo amerykańskie i całkowicie poddał się Putinowi” - grzmi Ted Cruz w swoim oświadczeniu.

Senator zwraca też uwagę na długofalowe konsekwencje dzisiejszych decyzji administracji USA: „Za kilkadziesiąt lat rosyjscy dyktatorzy nadal będą czerpiąc miliardy z daru Bidena, a Europa nadal będzie podlegać rosyjskiemu szantażowi energetycznemu. Zawsze wiedzieliśmy, że Biden był w łóżku z Putinem, teraz się tulą”.

Wcześniej Cruz wielokrotnie krytykował administrację Bidena za zbyt miękkie, jego zdaniem, stanowisko wobec kontrowersyjnego gazociągu. W przeszłości zasłynął m.in. blokowaniem kandydatury Williama Burnsa na stanowisko szefa CIA. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę na stanowisko Republikanów, którzy uważają, że Joe Biden nie robi wystarczająco wiele, aby zatrzymać realizację kontrowersyjnej inwestycji. 

Reklama
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
mc.
środa, 21 lipca 2021, 14:47

Nie wiem jak ta wypowiedź brzmiała w oryginale, ale myślę że senator Ted Cruz myślał o czynności bardziej intymnej niż "tulenie".

Alchemik
środa, 21 lipca 2021, 18:17

A podobno to Trump współpracował z Rosją i dzięki niej wygrał wybory...

Tymon
czwartek, 22 lipca 2021, 02:02

Jeśli główne media podają, że Putinowi była na rękę prezydentura Trumpa, współpracował z Putinem etc. to jest zupełnie na odwrót. Tak przeciez działaja rosjanie. Celowo coś sugeują, a rzeczywistość jest inna

Tweets Energetyka24