Ważne uchwały w Lotosie. Obajtek: Inwestorzy wierzą w sukces koncernu multienergetycznego

14 października 2021, 14:29
840_472_matched__pekqgb_840472matchedp4yld278a76b4d4ff915efc9fdc93d099efbde-kopia 2
Fot. Lotos
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


Podjęte w czwartek przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Grupy Lotos uchwały są dowodem, że inwestorzy wierzą w sukces projektu budowy koncernu multienergetycznego - ocenił prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dodał, że to kolejny, ważny krok w procesie fuzji Orlenu z Lotosem.

"Czekamy na oficjalny raport @GrupaLOTOS, ale już wiadomo, że podjęte dzisiaj przez NWZA Lotos uchwały, są dowodem na to, że inwestorzy wierzą w sukces projektu budowy koncernu multienergetycznego. To kolejny ważny krok w procesie fuzji PKN ORLEN z Grupą LOTOS" - napisał na Twitterze Obajtek.

Akcjonariusze Grupy Lotos zgodzili się w czwartek na zbycie części przedsiębiorstwa na rzecz Lotos Asfalt. Decyzja ta umożliwi dalsze prace nad fuzją gdańskiej spółki z PKN Orlen, przede wszystkim złożenie do Komisji Europejskiej wniosku o zatwierdzenie tzw. środków zaradczych.

image

 Reklama

Decyzja akcjonariuszy umożliwi dalsze prace nad fuzją GL z PKN Orlen, przede wszystkim złożenie do Komisji Europejskiej wniosku o zatwierdzenie tzw. środków zaradczych.

Do 14 listopada PKN Orlen, który planuje przejąć gdańską rafinerię, ma czas na przekazanie do Brukseli planu wypełnienia środków zaradczych.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24