Budowa Nord Stream 2 doprowadzi do militaryzacji Bałtyku?

23 października 2019, 15:40
GZtdDw10dsqAkSYAt0QOM2NXVTzAyVYQ
Fot. www.kremlin.ru

Rosyjski projekt Nord Stream 2 stanowi nie tylko gospodarcze, ale i militarne zagrożenie dla Ukrainy - powiedziała Olga Biełkowa, deputowana Rady Najwyższej.

Przedstawicielka ukraińskiego parlamentu oświadczyła, że wdrożenie projektów Nord Stream 2 i Turkish Stream doprowadzi do sytuacji, w której Rosja będzie mogła całkowicie zrezygnować z ukraińskiego systemu transportu gazu. W jej opinii kolejnym krokiem może być rosyjska inwazja wojskowa na Ukrainę.

Biełkowa, biorąca udział w konferencji „Putinowski gazociąg Nord Stream 2 i jego prawdziwa cena dla Europy”, odbywającej się w Strasburgu, uważa ponadto, że budowa NS 2 doprowadzi do militaryzacji Bałtyku. Podobna sytuacja miała miejsce na Morzu Czarnym „gdzie ze względu na Turkish Stream wzrosło napięcie wojskowe”.

W opinii parlamentarzystki, zbieżnej ze stanowiskiem ekspertów, Nord Stream 2 wzmocni uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu, tworząc de facto układ monopolistyczny.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Szept
czwartek, 24 października 2019, 13:09

Tak, tak bo Rosja marzy żeby uwikłać się w wojnę ze skrajnie biednym i zflustrowanym krajem zamieszkałym przez ponad 40 mln malkontentów z których większość umie strzelać i ma w domu po 3 szt. broni. Patrząc po artykułach to zachodnie media marzą wprost o takiej napaści.

Tweets Energetyka24