Biały Dom: elektrownia atomowa w Polsce będzie budowana z pomocą amerykańskich technologii

24 czerwca 2020, 21:19
Biały Dom
Fot. Flickr

Trwa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie. Biały Dom zamieścił oświadczenie, z którego wynika, że elektrownię atomową w Polsce będą budować amerykańskie firmy.

Jeszcze przed wystąpieniami prezydentów po spotkaniu w 4 oczy Biały Dom na swojej stronie internetowej zamieścił oświadczenie.

"Polska opowiada się za Stanami Zjednoczonymi w dążeniu do pokojowego wykorzystania energii jądrowej.

Stany Zjednoczone i Polska są w trakcie osiągania dwustronnego cywilnego porozumienia nuklearnego, które umożliwi Polsce zdecydowane postępy w budowie dużych elektrowni jądrowych przy użyciu amerykańskiej technologii." - czytamy. 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Macie co wybraliscie
piątek, 26 czerwca 2020, 20:41

Za nasze pieniadze, wszyscy Ci pseudo inteligenci , co tak krzycza ze balcerowicz zly, ciekawe co teraz powiedza. Normalny kraj inwestuje w swoj przemysl , tu sie inwestuje w USA, jak za komuny w ZSRR. Zdolnosci organizacyjne zerowe, przeklad polski samochod, polski prom , przekop, mieszkania, kto na to glosowal?

Zbigniew
piątek, 26 czerwca 2020, 22:50

Od dawna czekałem na współparcę z przyjaciółmi z za oceanu. Budowaliśvie ej. 8 lat, i co ? Zakabzowanodla swoich kupę pieniędzy (była dyrekcja d. E j ) i gdzie chociaż plany ? Facet, pokazujesz swoją pustkę.

uess
piątek, 26 czerwca 2020, 15:10

Bezmyślna decyzja. Polska uzależnia się coraz bardziej od jednego kraju, który jest tak duży, że Polska jest dla niego mało znaczącym klientem, którego można łatwo przyciskać do ściany i wymuszać na nim korzystne tylko dla tego wielkiego państwa decyzje. Głupota do kwadratu. Gaz od USA, samoloty wojskowe od USA a teraz jeszcze elektrownie jądrowe.

realista
czwartek, 25 czerwca 2020, 18:40

Jeszcze nie dojechały patrioty ,F-35 ,elektrownia jądrowa dobre sobie napędzana dynamem od roweru ,USA to niewypłacalny bankrut ,bezrobocie 40% przestańcie się ośmieszać

Zbigniew
piątek, 26 czerwca 2020, 22:53

Ty, REALIsta realizujący soje puste przemyślenia

Andrzej
czwartek, 25 czerwca 2020, 16:46

Wyjątkowo ogólnikowy i nic nie znaczący wpis na stronie internetowej. To już Twitter Trumpa jest bardziej znaczącym źródłem.

ale jazda
czwartek, 25 czerwca 2020, 00:01

Jakich "amerykańskich technologii" skoro Westinghouse to bankrut?

Tweets Energetyka24