Wiceprezes PGNiG: Udział gazu rosyjskiego w naszym portfelu spadł z 87 do 70%

14 marca 2018, 15:58

W rozmowie z Energetyka24 wiceprezes PGNiG, Maciej Woźniak odniósł się do wyników spółki w 2017 r. oraz inwestycji w Norwegii związanych z projektem Baltic Pipe.

Udział gazu rosyjskiego w naszym portfelu spadł z 87 do 70% w 2017 r. To oznacza, że trochę więcej rynkowego, atrakcyjnego cenowo gazu sprzedajemy z zyskiem (...) Rynek gazu w Polsce rośnie. To świetna dla nas wiadomość. Staramy się odzyskiwać klientów, którzy odeszli z PGNiG do innych dostawców.

Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Naiwny
czwartek, 15 marca 2018, 12:38

Bezpieczeństwo Polski to nie wojsko i nie papierowe sojusze. Nie wazne Iie byśmy wydali na zbrojenia i jakie będziemy mieli traktaty z NATO (USA) - każdy konflikt zbrojny z Rosją będzie dla Polski i Polaków katastrofą większą niż II wojna światowa. Dobrobyt i bezpieczeństwo kraju powinniśmy budować na silnej ekonomi i dobrych stosunach z naszymi sąsiadami. Marnowanie skromnych środków którymi dysponujemy na megalomańskie projekty powoduje spadek konkurencyjności naszej gospodarki i ubożenie społeczeństwa. Zrównoważmy budżet, zacznijmy spłacać zadłużenie, zwiększmy nakłady na edukację i służbę zdrowia, dociągnijmy pensje do średniej europejskiej a dopiero po tym jak pojawią się nadwyżki zacznijmy wydawać kasę na zabawki. Czy wiecie ile wynoszą emerytury polaków którzy teraz kończą pracę? Oczywiście nie tych z KGHM czy PKN Orlen ale przeciętnego Kowalskiego który przepracował 40 lat. To powinien być priorytet dla Naszych polityków. Gazociągi elektrownie gazoporty to powinny być przedsięwzięcia biznesowe a nie polityczne. W USA nie ma ani jednego państwowego przedsiębiorstwa i jest to nadal potęgo ekonomiczna.

Zbigniew
czwartek, 15 marca 2018, 08:57

Przegladajac portale USA , przez 40 lat do 2016 byl zakaz eksportu gazu zeby utzrymac niskie ceny dla obywteli. Kto mianuje na stanowiska takich ludzi dla ktorych wazne jest tylko slow dywersyfikacja. Gaz kupowany z Rosji to zlo ale gaz dostarczany przez PGNiG na Ukraine to interes. Ile kosztuje nas gaz z USA, Norwegi , Rosji niech ten Pan odpowie na te pytania . Przeoracowalem 44 lata w wieceniach i tego belkotu nie moge sluchac

tak tylko... (Michał Rakowski)
czwartek, 15 marca 2018, 10:55

Bezpieczeństwo kosztuje, nie chcemy sponsorować wycelowanych w nas rakiet. Chyba, że dla ciebie bezpieczeństwo Polski rośnie wraz z potęgą Rosji...

Tweets Energetyka24