Reklama

Wywiady

Trzecia Droga za atomem. Kosiniak-Kamysz dla E24: w tym obszarze potrzeba kontynuacji

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji Trzeciej Drogi
Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji Trzeciej Drogi
Autor. https://polska2050.pl/

Trzecia Droga opowiedziała się za rozwojem dużej energetyki jądrowej. „W tym obszarze potrzebna jest kontynuacja i oczekuję takiej decyzji ze wszystkich sił politycznych, bo inaczej Polska nigdy nie będzie bezpieczna energetycznie” - stwierdził jeden z liderów koalicji, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklama

Podczas konferencji prasowej w Warszawie minister Władysław Kosiniak-Kamysz, jeden z liderów Trzeciej Drogi odpowiedział na pytanie serwisu Energetyka24 dotyczące kontynuacji polskiego projektu jądrowej po ewentualnym przejęciu władzy przez jego ugrupowanie. „W tym obszarze potrzebna jest kontynuacja i oczekuję takiej decyzji ze wszystkich sił politycznych, bo inaczej Polska nigdy nie będzie bezpieczna energetycznie. My jesteśmy przede wszystkim za zieloną energią: za fotowoltaiką, wiatrakami, biogazowniami, bo to jest niewykorzystany potencjał energetyczny. Do tego trzeba dodać SMR-y, ale również te większe elektrownie” - stwierdził.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„W Polsce potrzebujemy stabilności w obszarze bezpieczeństwa narodowego, energetycznego i żywnościowego. Dlatego też razem z Szymonem Hołownią już dużo wcześniej mówiliśmy o utrzymaniu kontraktów zbrojeniowych (…). Decyzja Macierewicza o zerwaniu kontraktu na Caracale była osłabieniem Polski. Jeśli chodzi o energetykę mam podobne zdanie” - dodał Kosiniak-Kamysz.

„Nigdy nie zbudujemy elektrowni jądrowej, jeśli każdy następny rząd będzie zmieniał decyzje swoich poprzedników i będzie odchodził od tych decyzji z uwagi na to, że została podjęta przez ekipę, o której się miało takie a nie inne zdanie” - podsumował lider Trzeciej Drogi.

Reklama

Komentarze

    Reklama