Reklama

Wiadomości

Ukraina: lojalne wobec Rosji szefostwo Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w pośpiechu ucieka na urlopy

Autor. Telegram / @Енергоатом 🇺🇦

Lojalne wobec Moskwy kierownictwo Zaporoskiej Elektrowni Atomowej masowo prosi o urlopy, by udać się w pobliże Mostu Kerczeńskiego, który prowadzi z okupowanego Krymu do Rosji – poinformowało w środę państwowy operator ukraińskich elektrowni atomowych Enerhoatom.

Reklama

„Zdrajcy poszukują dróg ewakuacji rozumiejąc, że Siły Zbrojne Ukrainy są blisko, a czasu na ucieczkę jest mało" – przekazał koncern w komunikacie w Telegramie. ( https://t.me/energoatom\_ua/12940 )

Reklama

Według Enerhoatomu główny inżynier elektrowni Jurij Czerniczuk, który miał dopuścić się zdrady i kolaboracji z wrogiem, uciekł na Krym już w poniedziałek. Pozostali kolaboranci mają ubiegać się o urlopy, jednak kierownictwu szczebla średniego nie są one udzielane. Dlatego szukają oni chętnych, którzy zamieniliby ich na stanowiskach - czytamy.

„Sprzedawczycy, którzy zdradzili Ukrainy i powinni ponieść za to surową odpowiedzialność prawną, ratując samych siebie próbują złamać życie patriotom (którzy pracują w elektrowni – przyp.red.)" – podkreślono w komunikacie Enerhoatomu.

Reklama

Zaporoska Elektrownia Atomowa, największa siłownia jądrowa w Europie, jest okupowana od początku marca ubiegłego roku. Na terenie obiektu stacjonują żołnierze agresora, są tam też obecni pracownicy rosyjskiego państwowego koncernu Rosatom.

W ostatnich miesiącach wojska najeźdźcy wielokrotnie ostrzeliwały teren elektrowni, stwarzając w ten sposób - w ocenie władz w Kijowie - zagrożenie radiacyjne o trudnych do przewidzenia konsekwencjach.

Reklama

Komentarze

    Reklama