• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Szczepan Twardoch w obronie atomu. Mocne słowa pisarza

Fot. Twitter / @BiuroPrasoweKce

„Niemcy straciły swój moralny kompas" - komentuje Szczepan Twardoch w udzielonym wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Die Welt". Pisarz w rozmowie skomentował napiętą sytuację polityczna w Europie, ale również wyraził poparcie dla energetyki jądrowej.

W trakcie wywiadu pisarz pytany był o to, jak ocenia działania RFN w procesie jedności Zachodu. „Zawsze podziwiałem tę niemiecką "miękką siłę", moralne zakotwiczenie niemieckiej polityki. Dlatego trochę się martwię, bo obawiam się, że Niemcy straciły swój moralny kompas" - odparł.

Zdaniem Twardocha, „takie transakcje jak Nord Stream 2 są głęboko niemoralne. Umowa ta niszczy jedność europejską, ponieważ jedynym zamiarem tego brutalnego, cynicznego dyktatora jest obalenie wszystkiego, co wydarzyło się w Europie od upadku muru berlińskiego".

Czytaj też

Pisarz nie ukrywa dezaprobaty dla niemieckiej transformacji klimatycznej. „Dlaczego elektrownie jądrowe zostały wyłączone? Jest to przecież najczystsza energia, która może pomóc w walce przeciwko globalnemu ociepleniu (...) To także jedyna realna alternatywa dla paliw kopalnych."

„Dlaczego trzymać się tego antynuklearnego przesądu z ubiegłego wieku? Tym sposobem ludzie na całym świecie umierają przez paliwa kopalne! Nie rozumiem tego" - podsumował.

Komentarze