Reklama

Wiadomości

Przypadek czy znak? Ciekawa zbieżność daty wygaszenia atomu w RFN

Autor. Unsplash

Era niemieckiego atomu dobiega końca. Po ponad 60 latach użytkowania, Bundestag zdecydował się na wyłączenie energetyki jądrowej w… 111. rocznicę zatonięcia Titanica.

Reklama

W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, RMS Titanic, luksusowy transatlantyk w trakcie swojego dziewiczego rejsu na trasie z Southampton do Cherbourga, Queenstown i Nowego Jorku, zderzył się z górą lodową i zatonął.

Reklama

Podczas tej tragicznej nocy, około godziny 23:40, Titanic uderzył w górę lodową na północnym Atlantyku. Zderzenie spowodowało poważne uszkodzenia strukturalne kadłuba statku, a wiele przedziałów wewnątrz jednostki zostało zalanych wodą.

Czytaj też

Mimo że Titanic był wyposażony w wystarczającą liczbę łodzi ratunkowych, nie były one w stanie pomieścić wszystkich pasażerów i załogi na pokładzie. W wyniku tego tragicznego wypadku, w nocy zginęło około 1500 osób spośród około 2200, które znajdowały się na pokładzie statku.

Reklama

Zgodnie z harmonogramem, energetyka jądrowa w Niemczech miała zostać całkowicie wyłączona z końcem ubiegłego roku. Jednak w obliczu światowego kryzysu energetycznego, rząd zdecydował się na przedłużenie jej działania do połowy kwietnia bieżącego roku. Zbieżność terminów pozostaje najpewniej losowa, choć jak mówi powiedzenie, „nie ma przypadków, są tylko znaki".

Reklama

Komentarze

    Reklama