Reklama

Wiadomości

26. blok jądrowy w Korei Południowej. Shin-Hanul 2 rozpoczął pracę

Elektrownia Jądrowa Shin-Hanul
Elektrownia Jądrowa Shin-Hanul
Autor. KHNP / materiały prasowe

Koreańskie KHNP ogłosiło, że start Shin-Hanul 2 oznacza, że na świecie komercyjnie pracuje już 7 bloków jądrowych z reaktorami APR-1400, z czego 4 w kraju.

5 kwietnia br. zaczęła się komercyjna eksploatacja nowego bloku z reaktorem APR-1400 na terenie Elektrowni Shin-Hanul w Korei Południowej. Jak przekazało Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), oficjalny start pracy bloku poprzedził 7-miesięczny rozruch, a 21 grudnia ub. r. został przyłączony do sieci.

Shin-Hanul 2 to 26. blok jądrowy, który działa w Korei Południowej i jeden z czterech z reaktorem APR-1400 w kraju. Dwa APR-1400 pracują w Shin Hanul (a planowana jest budowa dwóch kolejnych), a dwa inne w EJ Saeul (daw. Shin Kori).

Reklama

Poza Koreą działają jeszcze trzy APR-1400, a czwarty ma niedługo zacząć pracę – wszystkie są zlokalizowane w EJ Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Reaktorami APR-1400 zainteresowana jest także Polska. W ramach wspólnego przedsięwzięcia Polskiej Grupy Energetycznej i ZE PAK we współpracy z Koreańczykami miałaby powstać elektrownia jądrowa z dwoma blokami z APR-1400, zlokalizowana w na terenie elektrowni Pątnów nieopodal Konina.

Reklama

Komentarze

    Reklama