Sonda Energetyka24: czy Polacy chcą elektrowni jądrowej?

17 maja 2018, 14:18

Serwis Energetyka24 przeprowadził sondę wśród mieszkańców Warszawy dotyczącą ich zapatrywań na kwestię budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Oto niektóre odpowiedzi:

"Jestem zdecydowanie przeciw budowaniu elektrowni jądrowych (...). Cała Europa już od tego odchodzi, wiąże się to ze zbyt dużym ryzykiem"

"Jestem przeciw, dlatego, że jest to technologia, którą musielibyśmy importować zza granicy i później zasilać ją również surowcem zza granicy (...). Elektrownia atomowa najpewniej powstałaby na Pomorzu, które w razie napięcia polsko-rosyjskiego stałoby po prostu na trasie przemarszu tamtejszych wojsk"

"Jestem za (...). Wiem, że elektrownie jądrowe są bardzo efektywne i byłby to duży plus dla państwa. Jeśli mówimy o dzisiejszej technologii to nie ma realnych zagrożeń, zwłaszcza w Polsce"

"Jestem za (...). Musimy iść do przodu (...), energetyka jądrowa wykorzystywana jest w Japonii czy Francji i na skalę, na jaką jest wykorzystywana, a ile wypadków z nią było, to są procenty, jeśli nie promile"

KomentarzeLiczba komentarzy: 23
Niuniu
piątek, 18 maja 2018, 16:52

Wszędzie gdzie pracują sj produkowany przez nie prąd jest zdecydowanie tańszy niż ze źródeł konwencjonalnych i to uwzględniając wszelkie składniki kosztowe. Oczywiście \"Polak potrafi\" - i u Nas może być jak zawsze odwrotnie.

Time
piątek, 8 czerwca 2018, 10:13

Energia jądrowa jest dużo droższa, a ceny energii elektrycznej uzależnione są od wielu czynników. Bez doracji nie może przeżyć żadna EJ.

Anonim
czwartek, 11 lutego 2021, 20:56

Ile będzie kosztować energią z wiatru i słońca, bez dopłat. Dlaczego Niemcy dopłacają do produkcji tzw. zielonej energii. Tak zwaną tania energia, wcale nie jest tania bez dopłat.

Gość
piątek, 18 maja 2018, 16:04

Każdy kto jest świadomy polityki UE a co za tym idzie radykalnych cięć emisji gazów wie, że budowa elektrowni jądrowej to konieczność.

Time
piątek, 8 czerwca 2018, 10:17

To są kłamstwa.. Kto, kiedy i za co, ma wybudować te EJ ? Redukcja emisji CO2 jest już dzisiaj potrzebna / nie za 50 lat.

Marian
piątek, 18 maja 2018, 13:50

Decyzja o budowie elektrowni atomowej powinna być poprzedzona przedstawieniem społeczeństwu rzeczywistych kosztów inwestycji, oraz późniejszej rozbiórki, oraz prognozy ceny energii w oparciu o wyliczone składniki kosztowe. A potem referendum. Jestem przeciwny temu żeby kilku polityków decydowało o tak poważnym długoterminowym przedsięwzięciu.

Gość
piątek, 18 maja 2018, 09:46

Cały cywilizowany świat oparł produkcję energii elektrycznej o elektrownie jądrowe a Polacy się od dziesięcioleci zastanawiają.

Time
piątek, 8 czerwca 2018, 10:21

Energia jądrowa to znikoma część wyprodukowanej globalnej energii. Cywilizowany Świat z tego źródła energii już rezygnuje.

Naiwny
piątek, 18 maja 2018, 00:56

To pytanie generuje przewidywalną odpowiedź. Może warto się spytać czy chcemy tańszej energii?

Wojciech
piątek, 18 maja 2018, 13:44

A skąd wiadomo, że będzie tańsza ? Surowiec będziemy musieli importować z Chin lub Rosji, a zasoby złóż Uranu mocno się skurczyły. Problemem do dzisiaj nie rozwiązanym jest tzw. utylizacja odpadów, które najczęściej są zabetonowane w podziemnych mogilnikach.

Anonim
wtorek, 22 czerwca 2021, 01:12

Dlaczego nie napiszesz o nie rozwiazanym do dziś problemie utylizacji łopat wiatraków i paneli słonecznych ? Panele słoneczne to inwestycja na około 20 lat, kto będzie płacił za utylizacje właściciele ? Przecież panele słoneczne co roku stają się mniej wydajne. Ilu ludzi będzie na nie stać bez dopłat ? A łopaty wiatraków, które nie nadają się do utylizacji i zabijają ptaki też są ekologiczne ?

Tweets Energetyka24