• Partner główny
    Logo Orlen

Atom

News E24: polskie delegacje udają się do USA w sprawie gazu i atomu

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Energetyka24, jeszcze w tym roku planowany jest wyjazd polskich delegacji do Stanów Zjednoczonych w sprawie rozmów dotyczących gazu i projektu jądrowego.

Według informacji serwisu Energetyka24, jeszcze w tym roku polskie delegacje mają udać się do USA. Jeszcze przed październikowymi wyborami do Stanów pojechać ma minister Piotr Naimski.

Z kolei kręgi odpowiedzialne za polski program jądrowy szykują na ostatni kwartał roku wyjazd do Stanów Zjednoczonych w sprawie atomu. Wizyta ma być „techniczna”. „Podczas tych spotkań nie dojdzie do żadnego widowiskowego przełomu. To jednak kolejny krok w budowaniu relacji. Odbędą się rozmowy, plan wyjazdu zawiera też część obserwacyjną, terenową” - powiedziała E24 osoba związana z tym przedsięwzięciem.

Wizyta „atomowa” jednak uzależniona od wyniku październikowych wyborów i losów obecnego rządu. Dlatego też jej termin nie jest jeszcze znany - istnieje możliwość, że odbędzie się przed i po 13 października, lecz - jeśli Prawo i Sprawiedliwość utrzyma władzę - wizyta przypadnie na listopad lub grudzień.

Komentarze