Reklama

Atom

Jest ponadpartyjna zgoda ws. atomu w Polsce. Posłowie piszą do premiera

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Posłowie Koalicji Obywatelskiej, Konfederacji, Lewicy i Solidarnej Polski zaapelowali do premiera o zorganizowanie spotkania w sprawie projektu jądrowego. Inicjatorem akcji był poseł Janusz Kowalski.

We wtorek 22 czerwca poseł Janusz Kowalski złożył w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów apel do szefa rządu o zorganizowanie ponadpartyjnego spotkania w sprawie polskiego projektu jądrowego. Pod wnioskiem podpisali się: poseł Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska), poseł Krzysztof Bosak (Konfederacja), posłanka Paulina Matysiak (Lewica Razem) i sam inicjator.

„Jako uczestnicy zorganizowanej przez portal Energetyka24 eksperckiej debaty pt. <<Pora na atom. Energia jądrowa dla Polski>> zwracamy się z propozycją organizacji przez Pana Premiera spotkania z przedstawicielami wszystkich ugrupowań parlamentarnych w sprawie planu budowy w Polsce elektrowni jądrowych” - wskazują wnioskodawcy.

„Przyjęcie przez Sejm RP zgodnej z polską racją stanu uchwały w sprawie Nord Stream 2 jest dobrym przykładem ponadpolitycznej współpracy polskich ugrupowań politycznych. W naszej ocenie program budowy elektrowni jądrowych w Polsce, którego okres realizacji obejmie od 3 do 5 kadencji Sejmu, musi być realizowany ponad podziałami politycznymi” - dodają.

Według polskiego projektu energetyki jądrowej nad Wisłą powstać mają trzy elektrownie jądrowej o łącznej mocy 6-9 GW. Pierwszy blok jądrowy ma być oddany do użytku w 2033 roku.

image

 Reklama

  • atom
Reklama

Komentarze

    Reklama