• Partner główny
    Logo Orlen

Atom

Atom: Rosja chce rozwijać współpracę z Chinami

Fot. www.government.ru
Fot. www.government.ru

Współpraca Rosji i Chin w obszarze energetyki jądrowej ma charakter strategiczny. Rosatom otrzymał ciekawe propozycje jej rozwoju, szczególnie w kontekście globalnej agendy klimatycznej - oświadczył premier Michaił Miszustin.

„Współpraca energetyczna nabrała kompleksowego i prawdziwie strategicznego charakteru. Gazociąg Siła Syberii pracuje stabilnie, rosyjski gaz skroplony jest dostarczany chińskim konsumentom zgodnie z harmonogramem” - powiedział Miszustin podczas spotkania ze swoim chińskim odpowiednikiem.

Reklama
Reklama

Premier FR podkreślał, że współpraca Moskwy i Pekinu jest szczególnie owocna w sektorze jądrowym. Miał tutaj na myśli m.in. to, że przy udziale ichniejszych specjalistów w Chinach rozpoczęto budowę czterech nowych bloków dla elektrowni jądrowej rosyjskiej konstrukcji.

„Rosatom ma ciekawe propozycje rozwoju współpracy. Jest to szczególnie ważne w kontekście globalnej agendy klimatycznej, ponieważ zielona i bezpieczna energia jądrowa gwarantuje zerową emisję gazów cieplarnianych do atmosfery” - przekonywał Miszustin.

Komentarze