Reklama

Portal o energetyce

Aresztowano szefa potężnego kartelu narkotykowego Los Zetas

  • Pojazd ETA podczas testów, fot. Sierra Nevada Corp.

Żołnierze meksykańskiej piechoty morskiej aresztowali Miguela Angela Treviño Moralesa, znanego jako Z- 40, szefa potężnego kartelu narkotykowego Los Zetas.Jak podały rzecznik meksykańskiego rządu Eduardo Sánchez, Morales został zatrzymany 27 km od granicy miasta Nuevo Laredo w północno- wschodnim Meksyku. O godzinie 03:45 jego pickup został zmuszony do zatrzymania przez śmigłowiec meksykańskiej marynarki wojennej. Samego aresztowania dokonali żołnierze Infantería de Marina's, formacji od 3 lat intensywnie wykorzystywanej w akcjach antynarkotykowych.

Czytaj także:Starcie przemytników z amerykańską Strażą Wybrzeża

Nie oddano nawet jednego strzału, mimo że w samochodzie znajdowało 8 sztuk broni, 500 sztuk amunicji. Wraz z szefem Los Zetas zatrzymano dwóch ludzi. Jeden z nich był prawdopodobnie jego ochroniarzem, a drugi księgowym. Zabezpieczono też dwa miliony dolarów w gotówce.

Rzecznik rządu oświadczył, że Morales jest oskarżony między innymi o handel narkotykami, morderstwa, tortury i nielegalne posiadanie broni. Podkreślił także, że Treviño jest podejrzany o porwanie oraz zamordowanie 265 osób na terytorium kontrolowanym przez Los Zetas. Gang ten jest znany z wyjątkowej brutalności i bezwzględności. Na porządku dziennym są nie tylko morderstwa, ale też obcinanie głów i tortury. Miguela Angela Treviño Moralesa stał na czele tej organizacji od śmierci poprzedniego szefa w 2012 roku.

(KR)
Reklama

Komentarze

    Reklama