Gazprom: dokładane są wszelkie wysiłki w celu ukończenia Nord Stream 2

23 października 2020, 13:07
840_472_matched__p4fysu_Gazprom
Fot. Flickr
Energetyka24
Energetyka24

W celu ukończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 podejmowane są maksymalne wysiłki, termin ukończenia zależy jednak od wielu czynników - oświadczyła w piątek szefowa Gazprom Eksportu Jelena Burmistrowa. Gazprom Export to eksportowe ramię rosyjskiego koncernu Gazprom.

"Terminy ukończenia budowy gazociągu zależą od mnóstwa czynników, w tym od cech technicznych statków, w tym pomocniczych oraz sprzętu" - powiedziała Burmistrowa. Wskazała także, że znaczenie mają warunki pogodowe w czasie prowadzenia prac przy morskim odcinku gazociągu.

Szefowa Gazprom Eksportu oceniła, że polemika wokół gazociągu "jest bardzo upolityczniona". Mimo to - zapewniła - "podejmowane są maksymalne wysiłki w celu ukończenia tego projektu komercyjnego".

Departament Stanu USA opublikował we wtorek nowe wytyczne, które poszerzają sankcje amerykańskie nałożone na gazociąg. Restrykcje obejmować mają np. podmioty, które pomagałyby technicznie lub finansowo statkom układającym Nord Stream 2.

Rosyjsko-niemiecka magistrala jest gotowa w 94 procentach; jak podawał niedawno operator, ułożono dotąd 2300 km spośród łącznie 2460 km rur tworzących gazociąg.

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Obserwator
niedziela, 25 października 2020, 20:37

Zbyt nie należy się przejmować sankcjami USA i nałożyć swoje na wszystko co jest sprowadzane od jankesów do UE. Czas wyrównać szanse na prawdziwy handel zgodnie z przyjętymi regułami uczciwym handlowaniu a nie tylko trząść się że jak jankes zasmrodzi powietrze to My się ze strachu zesramy. Siła UE jest ogromna oczywiście nie wliczając sprzedajnej Polski zapatrzonej a jednocześnie dojonej przez jankesów ile się tylko da.

Alchemik
poniedziałek, 26 października 2020, 14:00

"handel zgodnie z przyjętymi regułami uczciwym handlowaniu" - widzisz, gdyby tylko Twoja ukochana Rosja od początku przestrzegała tych reguł w stosunku do takich krajów jak np. Polska, to teraz nie byłoby problemu oraz Polska nie musiałaby bawić się w LNG i budowę Baltic Pipe. Niestety Rosja, co jest faktem ogólnie znanym, wykorzystuje swoje surowce, do prowadzenia agresywnej polityki i wywierania nacisków na kraje z którymi sąsiaduje. Masz pretensje do Polski, że dłużej nie chce być dojona przez Gazprom?

Buczacza
niedziela, 25 października 2020, 15:21

Najbardziej to starają się trolle na tej stronie. Podziwiam intelekt oraz wiedzę. Trzeba mieć wybitną lotność umysłu żeby od roku pisać dokładnie to samo. Używając tych samych tekstów. Jestem pod wrażeniem.

Tweets Energetyka24