Duda: programy "Czyste Powietrze" i "Twój Prąd" poprawiają jakość życia

7 lipca 2020, 12:47
9851867824_5d1d94da0c_c
Fot. Lukas Plewnia / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Programy "Czyste Powietrze" i "Twój Prąd" poprawiają jakość życia i prowadzą do tego, że w Polsce zmniejsza się zanieczyszczenie powietrza - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w Końskich. Jego zdaniem, bardzo wielu ludzi korzysta z tych programów.

Prezydent pytany o pomysł na walkę ze smogiem i zanieczyszczeniem rzek, podkreślił, że "martwi go to, że urzędnicy samorządowi nie udzielają pomocy w wystarczającym stopniu". Jak dodał, "są w tej chwili programy jak +Czyste Powietrze+ i +Twój Prąd+, które pozwalają uzyskać bardzo istotne dofinansowanie w przypadku wymiany pieca, sposobu ogrzewania, termomodernizacji i instalacji paneli fotowoltaicznych".

Zdaniem Dudy "są w tej chwili programy, które w bardzo istotnym stopniu pozwalają poszukiwać dofinansowania do tego typu inwestycji, które poprawiają jakość życia i prowadzą do tego, że zmniejsza się w Polsce zanieczyszczenie powietrza, jest większa ochrona klimatu". "Programy +Czyste Powietrze+ i +Twój Prąd+ to są ogromne pieniądze, potężne kwoty, które są do wykorzystania i bardzo wielu ludzi z tego korzysta" - mówił prezydent.

Natomiast jak zaznaczył Duda, "są skierowane do samorządów programy +Miasto z Klimatem+, gdzie jednostki samorządu terytorialnego mogą korzystać z dodatkowych funduszy po to, aby miasto stawało się przyjemniejsze do życia i miało więcej terenów zielonych, oczek wodnych do rekreacji".(PAP)

PAP - mini

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Justyna
czwartek, 9 lipca 2020, 01:09

Nie ważne jest dla mnie już kto jeździ po Polsce i uświadamia Polki i Polaków aby ogrzewali ekologicznie... Według mnie liczy się efekt. Oby jak najszybciej ludzie zrozumieli, że smog naprawdę nam szkodzi. Trujemy nawzajem siebie. Program Czyste Powietrze jest coraz bardziej nakierowany na beneficjentów i coraz łatwiej dostać dofinansowanie. Sama je otrzymałam i kupiłam ekologiczny kocioł EEI PELLETS polskiego producenta. Jeśli chodzi natomiast o paliwo to zdecydowanie polecam pellet. Jest bardZo wygodny w użytkowaniu. Zasypuje zbiornik i mam z głowy...

Niuniu
wtorek, 7 lipca 2020, 17:51

A jak to się ma do poparcia konwencjonalnej węglowej energetyki i roszczeń braci górniczej przez Pana Prezydenta? To teraz węgiel jest już be?

Kiks
wtorek, 7 lipca 2020, 14:55

Super. A szczepionki mu nie przeszkadzają? Co kolejne? 5G? :D

Tweets Energetyka24