• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

Ambiens, MAG Offshore oraz Subnea łączą siły w sprawie wiatraków na morzu

Fot. Ambiens
Fot. Ambiens

Ambiens, MAG Offshore oraz Subnea  podpisały porozumienie o współpracy 
w zakresie ocen oddziaływania na środowisko realizowanych na rzecz projektów Offshore w Polsce oraz basenie Morza Bałtyckiego

Ambiens po 13 latach obecności w energetyce wiatrowej otwiera biuro w Gdyni i rozwija zespół Offshore, odpowiedzialny za planowanie strategiczne i nadzór, permitting oraz relacje z klientem oraz kluczowymi interesariuszami. Mamy świadomość potrzeb zmieniającego się rynku morskiej energetyki wiatrowej oraz nowych wyzwań branży – podkreśla Michał Kaczerowski, prezes Ambiens.

MAG Offshore to spółka córka Morskiej Agencji Gdynia, która swą tradycją obejmuje 70 letnie doświadczenia lidera branży. MAG Offshore skupiająca się na nowoczesnym podejściu do dynamicznie rozwijającej się energetyki wiatrowej potrzebującej efektywnego zarządzania, standaryzacji oraz optymalnej, bezpiecznej floty. Dostrzegamy wielki potencjał w odnawialnych źródłach energii na morzu Bałtyckim. Potencjał Morza Bałtyckiego szacowany na 80GW potrzebuje naszych wspólnych doświadczeń na różnych etapach życia projektów – wylicza Paweł Weiner, prezes MAG Offshore.

Z radością łączymy siły, co przełoży się pozytywnie na konkurencję, jakość świadczonych usług oraz napędzi dodatkowo rynek morskiej energetyki wiatrowej – mówi Maciej Fojcik, prezes Subnea. Wieloletnie doświadczenia w badaniach Morza Bałtyckiego założycieli i liderów Subnea będą kluczowe w opracowywaniu metodyk oraz realizacji prac badawczych i pomiarowych.

image

 Reklama

Celem JV jest realizacja efektywnego i dynamicznego permittingu ze szczególnym uwzględnieniem jego startowego oraz kluczowego etapu jakim jest ocena oddziaływania na środowisko. To od niej w znacznej mierze zależy jakość oraz harmonogram projektu, który musi zostać ostatecznie sfinansowany, wybudowany oraz efektywnie eksploatowany z uwzględnieniem środowiska oraz uwarunkowań społecznych. 

Komentarze