Reklama

Gaz

PGNiG podpisał nowy kontrakt o wartości ok. 4,8 mld zł

Fot. www.pgnig.pl
Fot. www.pgnig.pl

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz KGHM Polska Miedź SA zawarły 27 lipca 2017 r. nową umowę na sprzedaż paliwa gazowego. Na podstawie podpisanych umowy ramowej i kontraktów indywidualnych PGNiG będzie dostarczać do 2033 r. gaz ziemny zaazotowany do jednego z największych producentów miedzi na świecie.

Szacunkowa wartość kontraktów w całym okresie trwania umowy wynosi ok. 4,8 mld zł.

– Umowa zwiększa bezpieczeństwo energetyczne KGHM Polska Miedź. Uzyskaliśmy ze strony PGNiG gwarancje nieprzerwanych dostaw gazu. Mamy  także zapisany mechanizm, który przewiduje elastyczność w zakresie odbioru gazu, w zależności od zapotrzebowania KGHM. Nasza długofalowa i stabilna współpraca pozwala optymalnie wykorzystać potencjał ważnych dla gospodarki kraju spółek giełdowych z udziałem Skarbu Państwa – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. 

Nowa umowa ramowa zapewnia dostawy gazu do 1 października 2033 roku izastępuje dotychczasowe, długoterminowe umowy na dostawy paliwa gazowego.Umowa  gwarantuje KGHM dostawy gazu ziemnego w oparciu o rynkowe ceny i mechanizmy zakupu tego surowca, co ma szczególne znaczenie w kontekście nadchodzącej detaryfikacji dla odbiorców biznesowych. Umowa ujednolica także warunki dostaw dla wszystkich punktów odbioru gazu KGHM.

KGHM jest jednym z naszych strategicznych klientów, z którym łączy nas blisko 20 lat współpracy.  Podpisana dzisiaj umowa jest dowodem na to, że PGNiG rozwija swoją ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, także w systemie gazu zaazotowanego. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze wydobywczej PGNiG i wieloletniemu doświadczeniu Grupy jesteśmy w stanie oferować naszym kontrahentom bezpieczeństwo, stabilność i pewność realizacji dostaw gazu – powiedział  Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG SA ds. handlowych.

Zawarta umowa ramowa ma charakter otwarty i umożliwia zawieranie dodatkowych kontraktów indywidualnych w przyszłości.

Zobacz także: PGNiG stawia na Baltic Pipe

Zobacz także: „Winter is coming": Putin chce zostać królem Północy [KOMENTARZ]

Reklama

Komentarze

    Reklama