Reklama

Gaz

6 nowych państw popiera sankcje UE nałożone na Rosję

Albania, Gruzja, Liechtenstein, Norwegia, Czarnogóra i Ukraina ogłosiły swoje poparcie dla przedłużenia sankcji, które uprzednio zostały przyjęte przez Unię Europejską z powodu aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. Przedłużone sankcje mają obowiązywać do 23 czerwca 2017 roku.

Państwa, które poparły nałożenie sankcji zadeklarowały również, że ich polityka krajowa w tym zakresie będzie zgodna z polityką Unii Europejskiej. Z pośród nowych zwolenników sankcji Czarnogóra i Albania mają status państw kandydujących do Unii Europejskiej. Liechtenstein i Norwegia są członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ukraina i Gruzja nie należą do wyżej wymienionych europejskich inicjatyw, ale w ich interesie jest walka o osłabienie Federacji Rosyjskiej. Żadne z tych państw nie należy do Unii Europejskiej.

Wyżej wymienione informacje zostały podane 20 lipca w oświadczeniu Federiki Mogherini, Komisarz UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa. Rada Unii Europejskiej decyzję o przedłużeniu sankcji podjęła 17 czerwca tego roku.

Zobacz także: Do końca roku KE notyfikuje program restrukturyzacji górnictwa

Zobacz także: Rosjanie: "Białoruś spłaci dług gazowy". Białoruskie władze dementują

Reklama

Komentarze

    Reklama