Gaz
PGNiG szuka innowacji w sektorze MSP
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zaprasza do współpracy startupy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Ich zadaniem będzie wypracowanie rozwiązań na potrzeby jednej ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA ogłasza nabór na warsztaty dla przedsiębiorców, których efektem będzie komercyjne wdrożenie pomysłów wypracowanych podczas takiej formy współpracy. Partnerami w tym przedsięwzięciu są Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa.
Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów odbędą się po raz drugi. W kwietniu 2016 roku uczestnicy pracowali nad projektami z obszaru elektroenergetyki dla spółki PGNiG TERMIKA. Tym razem zakwalifikowani do warsztatów pracować będą nad rozwiązaniami dla PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
Wśród wyzwań czekających na rozwiązanie są m.in. rozwój oferty dla domu i biznesu w zakresie dostarczania usług sieciowych, rozwój elektronicznych i automatycznych kanałów obsługi klienta i nowe rozwiązania w obszarze technologii LNG i CNG.
"Nabór skierowany jest do przedsiębiorstw oferujących produkt lub usługę na co najmniej 7. Poziomie Gotowości Technologicznej. To znaczy, że projekt musi być gotowy do demonstracji w warunkach operacyjnych PGNiG Obrót Detaliczny. Dopiero na tej podstawie nasi eksperci będą decydować, które z proponowanych produktów i usług można wdrożyć w spółce" – mówi Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. rozwoju.
Podczas pierwszej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów przedsiębiorcy zgłosili prawie 100 innowacyjnych pomysłów dla PGNiG TERMIKA. 12 z nich eksperci PGNiG i autorzy projektów analizowali na spotkaniu warsztatowym. Do przygotowania pilotażu i ewentualnego wdrożenia wybrano trzy pomysły.
"Środowisko sektora małych przedsiębiorstw bardzo pozytywnie odebrało naszą nową formę komunikacji i dialogu biznesowego w obszarze innowacji. Kontynuujemy tę formułę dla kolejnych spółek z naszej grupy kapitałowej" – dodał prezes Kroplewski.
Zobacz także: Przetarg na budowę interkonektora Polska-Litwa opóźniony
Zobacz także: Terminal w Świnoujściu przyjął pierwszy milion m3 LNG